Sairasta ilmastomuutosahdistusta

Tässä tämä filmi, jonka lopulta löysin uudestaan. Esitetty noin vuosi aiemmin YLE:n perjantaidokarissa:

https://youtu.be/MMqlKgX_yz8
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Nyt ahdistaa niin että lähden kaupungille viher räyhämään muille.

Äänestä

Toisaalta Suomi kuulemma tarvitsee veronmaksajia, mutta siihen eivät kelpaa kantasuomalaisten lapset?
Haluaako videon nainen oikeasti ulkoistaa lastenteon suomalaisten verorahoilla tänne tuoduille islamilaisille akoille? Näitä tulee lähinnä Afrikasta ja Lähi-idästä.

Persujen vaalivideo, tässä tulevaisuus EU:ssa kun liittovaltiokehitystä tapahtuu. Kävi niin, että eräs lähes 8-kymppinen muija ei tätä ymmärtänyt lainkaan. Hänelle piti juurta jaksain selittää mistä on kysymys.

Katsokaa myös tämä vaalivideo:
https://youtu.be/rG6jBT18YOE

EU alkaa olla hourupäisten vallassa yhä enenevässä määrin. Toivottavasti vanhanaikaiset Euroopan oikeistopuolueet saavat EU:n hulluudelle vähän jarrua. Jotain yhteistyötä on luvassa.

Äänestä

Voi hyvä isä, eikö tuon tyttöparan perheessä tai läheisissä ole ainoatakaan täyspäistä ihmistä, aikuista joka voisi kertoa ettei maailma tuhoudu tai pelastu minkään hänen tekonsa tai tekemättä jättämisen takia.
Miten on mahdollista että YLE edistää yuota kollektiivista ilmastohulluutta ja syyllistämistä?
Se on oikeaasti vaarallista tällaisille herkille ihmisille.

Äänestä

Maailmassa on 7.600.000.000 asukasta ja Suomessa on 5.500.000 asukasta.

Jos kaikki suomaliset kuolisivat pois saastuttamasta, maailman väkiluku olisi edelleen 7.600.000.000 asukasta.

Maailman globaali ilmasto ei muuttuisi lainkaan. Tarkatkaan mittalaitteet eivät kykenisi havaitsemaan mitään positiivista muutosta tapahtuneen.

Äänestä

"Yle Areena
Julkaistu 10.4.2018
Riina pyrkii elämään mahdollisimman ekologisesti. Ilmastonmuutosahdistus saa hänet kuitenkin kyseenalaistamaan tekojensa riittävyyden. Onko arjen pienillä valinnoilla merkitystä, jos hän jonain päivänä päättää hankkia lapsen?
Kommentit on poistettu käytöstä tältä videolta."

Yle tiedostaa olevansa itse syyllinen ja vastuussa nuorten ahdistukseen ja siksi estää kommentoinnin.

Äänestä

Suomalaisia tarvitaan reippaasti lisää tähän maahan työskentelemään ja suomen kehitystä kulttuuria ylläpitämään ja edistämään.

Afrikkalaisilla ja muslimeilla Suomi ei kehity eikä jatku suomalaisena, heitä on jo riittämiin täällä ja etenkin maailmalla !

Suomen on pelastettava suomalaisuus suomessa. Suomalaiset ovat erityinen kansa keksimään asioita eikä olisi ihme vaikka suomessa keksittäisiin UFO-alusten mysteerikin jonain päivänä. Afrikan heimolainen taikka Koraaninkumartelija ei sellaiseen kykene.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tässä tämä filmi, jonka lopulta löysin uudestaan. Esitetty noin vuosi aiemmin YLE:n perjantaidokarissa:

https://youtu.be/MMqlKgX_yz8

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu