Sairasta ilmastomuutosahdistusta

Anonyymi

6

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt ahdistaa niin että lähden kaupungille viher räyhämään muille.

    • Anonyymi

      Toisaalta Suomi kuulemma tarvitsee veronmaksajia, mutta siihen eivät kelpaa kantasuomalaisten lapset?
      Haluaako videon nainen oikeasti ulkoistaa lastenteon suomalaisten verorahoilla tänne tuoduille islamilaisille akoille? Näitä tulee lähinnä Afrikasta ja Lähi-idästä.

      Persujen vaalivideo, tässä tulevaisuus EU:ssa kun liittovaltiokehitystä tapahtuu. Kävi niin, että eräs lähes 8-kymppinen muija ei tätä ymmärtänyt lainkaan. Hänelle piti juurta jaksain selittää mistä on kysymys.

      Katsokaa myös tämä vaalivideo:
      https://youtu.be/rG6jBT18YOE

      EU alkaa olla hourupäisten vallassa yhä enenevässä määrin. Toivottavasti vanhanaikaiset Euroopan oikeistopuolueet saavat EU:n hulluudelle vähän jarrua. Jotain yhteistyötä on luvassa.

    • Anonyymi

      Voi hyvä isä, eikö tuon tyttöparan perheessä tai läheisissä ole ainoatakaan täyspäistä ihmistä, aikuista joka voisi kertoa ettei maailma tuhoudu tai pelastu minkään hänen tekonsa tai tekemättä jättämisen takia.
      Miten on mahdollista että YLE edistää yuota kollektiivista ilmastohulluutta ja syyllistämistä?
      Se on oikeaasti vaarallista tällaisille herkille ihmisille.

    • Anonyymi

      Maailmassa on 7.600.000.000 asukasta ja Suomessa on 5.500.000 asukasta.

      Jos kaikki suomaliset kuolisivat pois saastuttamasta, maailman väkiluku olisi edelleen 7.600.000.000 asukasta.

      Maailman globaali ilmasto ei muuttuisi lainkaan. Tarkatkaan mittalaitteet eivät kykenisi havaitsemaan mitään positiivista muutosta tapahtuneen.

    • Anonyymi

      "Yle Areena
      Julkaistu 10.4.2018
      Riina pyrkii elämään mahdollisimman ekologisesti. Ilmastonmuutosahdistus saa hänet kuitenkin kyseenalaistamaan tekojensa riittävyyden. Onko arjen pienillä valinnoilla merkitystä, jos hän jonain päivänä päättää hankkia lapsen?
      Kommentit on poistettu käytöstä tältä videolta."

      Yle tiedostaa olevansa itse syyllinen ja vastuussa nuorten ahdistukseen ja siksi estää kommentoinnin.

    • Anonyymi

      Suomalaisia tarvitaan reippaasti lisää tähän maahan työskentelemään ja suomen kehitystä kulttuuria ylläpitämään ja edistämään.

      Afrikkalaisilla ja muslimeilla Suomi ei kehity eikä jatku suomalaisena, heitä on jo riittämiin täällä ja etenkin maailmalla !

      Suomen on pelastettava suomalaisuus suomessa. Suomalaiset ovat erityinen kansa keksimään asioita eikä olisi ihme vaikka suomessa keksittäisiin UFO-alusten mysteerikin jonain päivänä. Afrikan heimolainen taikka Koraaninkumartelija ei sellaiseen kykene.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      82
      4627
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      176
      3637
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      64
      2070
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1142
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      145
      1072
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      989
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      26
      891
    Aihe