Halla-aho puukottaa persunuoria selkään ja sanoo näiden olevan väärässä puolueessa. Kysymyksessä on kukkahattujen julkisuuteen nostama kohu persunuorten suhteellisen viattomasta Twitteristä. Vuoden tekohurskas fariseus -palkinto voidaan yksimielisesti myöntää Halla-aholle.
Halla-aho puukottaa jälleen omiaan selkään!
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Älähän nyt hätäänny, kyllä Halla-aho osaa taktiikkapuolen. Voitto on jo meillä.
Puukottaako vihreät demareita selkään? Vai nuoleeko demarit jälleen kokoomusta kepun lisäksi?
Tässä palstan erän demarin asiantuntijalausunto.
"Kokoomus Kataisen hallituksessa oli porvarienemmistö koska PORVARIPUOLUEET VIHREÄT JA kristilliset olivat kokoomuksen apupuolueina ja siten noudatettu talouspolitiikka leikkauksineen oli kokoomuksen ajamaa porvarillista talouspolitiikkaa."
Ei ollut mikään harmiton eikä viaton Persunuorten viesti. Kansanryhmää vastaan kiihottaminen on rikos. Uusnatsi persunuoret joutaisi leivättömän pöydän ääreen rasistisesta rikoksestaan.
ei ole kansan silmissä kun se suojee suomalaisia. Vahuksen vainoaminen ja psykopaattinen kissanperheen elävältäpolttaminen on
Siinäpä se, kiihottamiseksi kansanryhmää vastaan voidaan tulkita mitä tahansa, aina pärstän mukaan. Nykyään tuskin saa pelata lasten kanssa mustapekka pelikorteilla, joutumatta syytteeseen. Lakritsi ei saa olla musta, eikä lakupekka lakritsia ole enää olemassakaan, tuskin kohta saa juoda mustaa kahviakaan. Kun soppaan lisätään vielä hulluus ilmastonmuutoksesta, niin on nämä aikoja !
Ei puheesta nyt kaltereiden taakse vielä joudu suomessa.
SDP on arvo ihmis ja tasa arvopuolue. Sopii hyvin mm vihdeiden vasemmiston arvomailmaan. Saa sanoa kirjoittaa mitä haluaa ja anteeksi se oli siinä. AL T