"Mark Harbers, Alankomaiden maahanmuuttoministeri joutui eroamaan, kun oli käynyt ilmi, että hänen ministeriönsä oli antanut harhaanjohtavaa tietoa pakolaisten suorittamista rikoksista".
https://www.kansalainen.fi/alankomaiden-maahanmuuttoministeri-joutui-eroamaan-ministerion-vaaristeltya-pakolaisten-rikostilastoja/
DW kertoo Harbersin esittäneen maan parlamentille raportin, jossa oli mukana tilastotietoa pakolaisten rikollisuudesta. Useat rikostyypit, kuten myymälävarkaudet, oli kategorisoitu erikseen, mutta vakavat rikokset, kuten seksuaalirikokset, murhat ja tapot oli laitettu luokan ”Muut” alle.
Pääministeri Mark Rutte on pahoillaan Harbersin erosta.
– On erittäin valitettavaa, että kabinetti joutuu sanomaan hyvästit niin lahjakkaalle ja sitoutuneelle liberaalille, Rutte twiittasi.
Alankomaiden maahanmuuttoministeri on eronnut
Anonyymi
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Entäs minkähän takia tämän johdosta ei sit ole haastateltu Sipilää ja Hendriksonia, koska toi Vapauden ja demokratian kansanpuolue istuu samassa looshissa Eu-parlamentissa noitten kanssa? Mut mikki oli Halla-ahon turvan alla alta aikayksikön ku joku Itävallan maahanmuuttokriitikko meni sähläämään?
Ai senkö takia, koska *kööööh köh* ”Maailman vapain ja totuudenmukaisin” media ei aio uutisoida tätä juttua yhtään ollenkaan eikä mitenkään? :)
*Hyssyn hys!*
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka912551- 671475
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww861467EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje131208- 81943
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi16930Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta110830Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe39828- 54793
- 30726