Lankkipoikia jotka lankkaisivat kengät samalla ei enää ole.
Voiko saman palvelun ostaa suutarilta? En välittäisi ostaa niitä kuivuvia ja häviäviä tuupeja kotiin pyörimään.
Voisin maksaa siinä missä korkolappujen vaihdostakin.
Lankkipojat
5
116
Vastaukset
- Anonyymi
Suutarit kyllä lankkaavat kengät, mutta luulen sen maksavan huomattavasti enemmän, kuin lankkipoikien pyytämät pari kolikkoa.
- Anonyymi
kukaan ei tee nykyään mitään alle 20 eurolla
- Anonyymi
Suutaritkin taitavat käyttää sitä itsestään kiillottuvaa kelvotonta lankkia joka levitetään superloni-palalla, jolla ei saa ikinä kiiltävää tulosta.
Jos suutari kiillottaa, niin on syytä kiillottaa kunnolla niin että näkee selvästi oman peilikuvan pinnasta muuten on:
Huono laatu tunnisti Aatu, paha tuote pillastui Peetu. - Anonyymi
Siinä olisi maahanmuuttajille kelpo työtä. 50 centtiä /asiakas lankkauksesta kiillotuksesta toisi varmasti asiakkaita ja samalla he kokisivat olevansa hyödyksi.
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai1019588Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki764957Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.554682Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j92421Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1051642Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.01500- 451458
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota561387Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.491351Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441296