Saksan kielen taitoa ei vaadita koska kaikki sopimuksen tärkeät tiedot ovat salattuja:
https://www.tagesspiegel.de/downloads/24118828/3/migrationspakt-dipl-korrespondenz.pdf
Soini oli meiltä tätä allekirjoittamassa.....:-)
GCM- sopimus nyt luettavissa!
6
<50
Vastaukset 6
- Anonyymi
No, joko ne 60 miljoonaa saapuivat?
Eka vuosi kohta mennyt, montakos vuotta siinä 60 miljoonassa pitikään mennä? Olisko ollut 2030 mennessä tms?
Eli joko Suomen väkiluku melkein tuplaantui; taitaisi vaatia 5-6 miljoonan saapumista vuodessa.Afrikan väkiluku lisääntyy seuraavan 30:n vuoden kuluessa 1 000 000 000:lla hengellä.
Kyllä sieltä tulijoita riittää jos pidämme rajamme täysin avoimena.
Nykytilanne on vasta pientä alkusoittoa jos sitäkään.- Anonyymi
Kerrankin olet oikeilla linjoilla. Maapallon ilmaston keskilämpotilan kasvu parilla asteella muuttaa Suuren osan Afrikkaa täysin elinkelvottomaksi vuoteen 2100 mennessä. Se saa suuret massat aivan varmasti liikkeelle ja hakeutumaan kohti pohjoisen elinkelpoisempia alueita.
Toisaalta ilmastonmuutokseen sinä et usko, joten sen torjumiseksi ei tarvitse tehdä mitään. Riittää kun laitetaan rajat kiinni? Niinkö?
Siinä vaiheessa, kun miljoonat ihmiset oikeasti lähtevät marssimaan pohjoiseen, heidän pysäyttämisensä onnistuu enää vain ohjuskeskityksillä. Jos kyse on elämästä ja kuolemasta, ilmastopakolaiset tulevat mistä tahansa rajasta läpi pelkällä massalla.
Viime vuonna koko Euroopan unioniin tuli vain 20 000 turvapaikanhakijaa ja Suomeen rapiat 2400 turvapaikanhakijaa. Muu muutto Suomeen oli työ- ja opiskeluperäistä suurimpien kansallisten ryhmien ollessa venäläisiä ja virolaisia.
Ilmastopakolaisuus on todellinen uhka lähitulevaisuudessa. Tällä hetkellä pakolaiskriisiä paisuttelevat rasistit ja ksenofoobikot, joiden aivoihin mahtuu vain yksi asia kerrallaan ja se on maahanmuutto. Mutta maahanmuuttoa suurempi ongelma Euroopassa on kantaväestön kasvava tyhmyys. - Anonyymi
nazi kirjoitti:
Afrikan väkiluku lisääntyy seuraavan 30:n vuoden kuluessa 1 000 000 000:lla hengellä.
Kyllä sieltä tulijoita riittää jos pidämme rajamme täysin avoimena.
Nykytilanne on vasta pientä alkusoittoa jos sitäkään.Niin.
Tämän takia on esim. se YK:n agenda jossa haluttaisiin mennä Afrikkaankin valistamaan väkeä etteivät tee niitä 10 lasta.
Mutta sinä ja kaltaisesi vastustavat sitä agendaa koska se on "saatanasta".
- Anonyymi
Tässä on Global Compact for Migration englanniksi, jos se on helpompi lukea.
https://refugeesmigrants.un.org/sites/default/files/180713_agreed_outcome_global_compact_for_migration.pdf - Anonyymi
"Soini oli meiltä tätä allekirjoittamassa.....:-)"
Kyllä tuon GCM- sopimuksen allekirjoitti porvarihallituksen kokoomuksen sisäministeri Kai Mykkänen tietenkin kepun Juha Sipilän, kokoomuksen Petteri Orpon ja sinisten Timo Soinin hyväksynnällä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid135875En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44637Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21578Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110543- 36532
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 56503
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34468Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää121465Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22427
