Naisen näkökulma ja kokemukset?

Anonyymi

Toivottavasti saan asiallisista keskustelua aikaan.
Naimisissa yli 20 vuotta, olen viisi vuotta miestäni vanhempi. En ollut miehelleni ihan ensimmäinen mutta lähestulkoon. Olin siis seksuaalisesti kokeneempi. Liitto on kestänyt monet vaiheet, pettämistä ei ole ollut. Lapset jo maailmalla.

Mieheni on ehkä kahden vuoden ajan palannut uudelleen ja uudelleen teemaan jossa ehdottaa toista miestä sänkyymme. Pystymme hyvin asiasta puhumaan. Ymmärtäisin paremmin jos yrittäisi elää nuoruudessa kokematta jääneet asiat ja pyytäisi toista naista. Mutta haluaisi kuulemma nimenomaan nähdä minut toisen miehen kanssa. Jonkin verran voi olla bi-taipuvaisuutta vaikka sanoo, ettei voisi kuvitella esim ottavansa toiselta mieheltä suihin. Kun kysyin voisko toinen mies ottaa häneltä suihin niin mietinnön jälkeen tuli ehkä.

Aisuri taipumusta on enemmän, uskoo nauttivansa jos saa katsoa miten minä nautin vieraan kanssa. Haluaa siis katsella ja osallistua.

Itse mietin montaakin asiaa :
- miten ylipäätään aloittaa ja löytää sopiva mies?
- olen jo vanha akka, kestäiskö kehonkuvani ja seksuaalinen itsetuntoni moista?
- olisko itse tilanne luonteva, vai vain kiusallinen?
-teksinkö asian enemmän mielyttääkseni miestäni kuin omasta halusta?
- uskaltaisnko edes koskettaa vierasta miestä, rentoutua ja antautua nautinnolle.

Myönnän, että jollain tavalla asia on alkanut kiihottamaan minuakin, eli ihan pelkästään mieheni päähänpistosta ei ole kyse.

Nyt kiinnostaisi kuulla niiden naisten kokemuksia ja näkökulmia jotka ovat tämän tyylistä kimppaa harrastaneet? Miksei miestenkin.

Elämälle yhä utelias

2

269

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinulla, poloinen, on varsin oudot haaveet.
      Mitähän jos valitsist katsoa ja googeloida jotain vähän korkeataoisempaa kuin pono elokuvat liian paljolla vapaa-ajallasi.

      • Anonyymi

        Anna mennä vaan, voit yllättyä miten kivaa se on. Miten nuoret kollit haluaa sinua.
        Miten ne ovat kovia ja kestäviä. Anna mennä vaam


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      67
      5927
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      349
      5749
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      93
      4731
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      12
      2235
    5. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      18
      2048
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      52
      1952
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      43
      1870
    8. Martina vuokraa yksiötä

      Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      1211
    9. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      203
      1114
    10. Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!

      Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka
      Maailman menoa
      64
      1061
    Aihe