Vertailin eri deittipalveluita omien kokemusteni pohjalle "Kysymys Match.comin käyttäjille" -otsikon alla. Oma lähtökohtani on, että olen hiljattain eronnut kolmekymppinen mies.
Muidenkin kokemukset kiinnostavat. Mikä on Sinun suosikkipalvelusi ja miksi?
Paras deittisivusto tai -appi?
6
121
Vastaukset
- Anonyymi
Ei mikään. Miehen kannalta aika kuollutta touhua, joka ei johda mihinkään. Viestittelyihin varmasti pääsee, mutta ne eivät johda mihinkään. Voit kokeilla itse jos et usko.
Jos on pakko valita jokin deittisivusto, niin Happypancake. Se on ilmainenkin. Tosin sielläkin todella harvat naiset etsivät seuraa oikeasti, kunhan sieltä hakevat miehiltä kehuja ja huomiota vuodesta toiseen. Se on vaan sellasta peliä.- Anonyymi
Kuulostaapa katkeralta ja kyyniseltä. Ja vähän epäloogiseltakin: ihanko totta kaikki naiset ovat siellä ilman aikeita tavata oikeasti ketään? Kyllä mä vaan oon ollu jo monilla deiteillä oltuani vasta reilun kuukauden Tinderissä. Osa niistä on halunnut tavata uudestaankin. Tiedän myös monia avioliittoja ja lapsia, jotka ovat saaneet alkunsa esim. Tinderistä tai Suomi24:sta.
- Anonyymi
OK, olet varmaan ihan oikeassa. Itselleni vaan tuli aina viestejä sellaisilta naisilta, joista en ollut yhtään kiinnostunut. Ja sitten jos pistin kohteliaan viestin jollekin ihan näköiselle yms naiselle, niin yleensä ei tullut mitään vastausta.
Huomasin myös, että monet naiset suuttuvat pahasti, jos ei heti osoita polttavaa kiinnostusta ekan kontaktin jälkeen.
Olen 40 eronnut mies ja lapset jo aikuisia - Anonyymi
OK, en tiedä olenko joskus aikaisemmin tehnyt jotain väärin, mutta nyt tuli todella paljon yhteydenottoja häppärissä kun avasin profiilin. Muutama viestikin. Muutama flirtti.
Olen 40 eronnut mies ja lapset jo aikuisia
OK
- Anonyymi
Ei ole yhtään suosikkipalvelua. Olen kokeillut tai tutkinut muutamia maksullisia ja ilmaisista palveluita treffit24 ja happypancake Ei täydellinen, mutta toimivin on ollut treffit24, kaikesta moittimisesta huolimatta. Siinä kysytään parhaiten oleelliset perustiedot, joiden perusteella voi tehdä haluamiaan hakuja. Maksullisissa ja HP:ssä on myös hakuja, mutta perustietojen kyselyssä on pahoja puutteita. HP:ssä en ole saanut viestiä yhdeltäkään naiselta (ilmeisesti jäseniä todella vähän), treffit24:ssä ainakin sadalta muutaman vuoden aikana, mutta vähenemään päin sielläkin.
- Anonyymi
Kotisataman Valo on ollu kyl yllättävän hyvä Appi, latasin viikko sitten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658