Moolok oli pronssikaudella palvottu foinikialainen jumala. Sillä oli oinaan pää ja ihmisen ruumis. Foinikialaiset uhrasivat jopa lapsia polttouhreina Moolokille. Jumalaa palvottiin tulella ja perimätiedon mukaan Gehennom-niminen paikka oli rikinkatkuinen helvetin esikuva. Kielikuvassa (lapsi) yhä heitetään Moolokin kitaan.
2000-luvun jälkimaterialistisessa yhteiskunnassa jälleen velloo lapsia uhraava kultti: aborttiuskonto. Siinä lapsia konkreettisesti – teollisessa mittakaavassa - mukavuusabortissa ”heitetään Moolokin kitaan”. Tekijä kuvittelee saavansa "pelastuksen" eli etuja ja mukavuuksia uhraamalla lapsensa.
Näemme, että tämä lapsiin kohdistuva väkivalta on antiikkia vanhempaa, pronssikautista uskontoa. Lasten mukavuusabortointi etujen hamuamiseksi ei ole vain ultrakonservatiivista vaan esiantiikkista, degeneroitunutta toimintaa.
Suomessa uhrataan moolokille 9500 lasta vuosittain
15
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Aborttiuskonto on väkivaltaisin ja verisin kultti.
On kammottavaa, että se vaatii nimenomaan suojattomien lasten verta.
Lisäksi aborttiuskonto kyykyttää naiset ja hajottaa perheet.- Anonyymi
Vauvojen tappamista on ollut niin pitkään, että tapetuilla olisi jo lapsia. Älkää valittako väestökadosta
- Anonyymi
Mukavuusabortti on joka viidennen lapsen kuolemaksi ja aborttiin pakottaminen on pahin naisten oikeusturvaongelma.
- Anonyymi
Ravintolaillan jälkeen aborttiin lähtevällä pitäisi olla kanttia synnyttää. Seitsemäntuhatta pariskuntaa haluaisi adoptoida vauvan.
- Anonyymi
> Seitsemäntuhatta pariskuntaa haluaisi adoptoida vauvan.
7 000 siis aktiivisesti etsii adoptoitavaa.
10 000 varmaan ottaisi vauvan pyydettäessä - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ravintolaillan jälkeen aborttiin lähtevällä pitäisi olla kanttia synnyttää. Seitsemäntuhatta pariskuntaa haluaisi adoptoida vauvan.
"Ravintolaillan jälkeen aborttiin lähtevällä pitäisi olla kanttia synnyttää. Seitsemäntuhatta pariskuntaa haluaisi adoptoida vauvan."
Tuosta olen tietyllä tapa tavattoman samaa mieltä. Lähestyisin asiaa kuitenkin asennemuutoksen tietä, siten, että ei-toivotun lapsen abortoimisen sijasta pidettäisiiin ykkösvaihtoehtona pitää se ja luovuttaa jollekin tuhansista enemmän kuin halukkaista ottajista. Ei tarvitsisi toiselta puolelta maapalloa etsiä...
- Anonyymi
"Moloch!"-klippi Metropolis-leffasta.
https://youtu.be/CPNaaogT8fs - Anonyymi
Aloittaja varmaankin syö kanoja syödessään kananmunia. Äly hoi.
- Anonyymi
Kuka/mitä ollaan tappamassa, jos abortoitu sikiö liikuttaa raajojaan ja ääntelee? Näinkin on käynyt, että kulhossa oleva "jäte" elääkin hetken. Mitä sitten tehdään, haudataanko virallisesti?
- Anonyymi
Eikös tämä ole aika yleistä?
Abortoidun vauvan sydän pitää erikseen pysäyttää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuka/mitä ollaan tappamassa, jos abortoitu sikiö liikuttaa raajojaan ja ääntelee? Näinkin on käynyt, että kulhossa oleva "jäte" elääkin hetken. Mitä sitten tehdään, haudataanko virallisesti?
Siltä kuulemma taitetaan vaan niskat poikki ja paiskataan biojäteastian.
- Anonyymi
Pitääkö hakea kansainvälisestälaitoksesta syntymättömyystukea? Istuuko eläkejohto palleilla?
- Anonyymi
Abortin puolustajien ydinjoukko on miehiä.
Ravintoloista yhden yön naisia metsästäviä.- Anonyymi
"Ravintoloista yhden yön naisia metsästäviä."
-Jessus, olet varmaan syntynyt ennen Tampereen Kalevankankaan taistelua? Ainakin henkisesti olet yli kaksisataa vuotta vanha.
Tuo mitä kirjoitit, on yksi typerimpiä sanomisia koskaan S24 foorumeilla.
- Anonyymi
Aborttiuskonto on tuhoisin uskonnoista ja se vaatii eniten uhreja.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864650Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1793655Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.682096Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791288- 1301152
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1471094- 501000
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30904