Persujen puoluesihteeriehdokas Teemu Torssonen on nyt vuorostaan pahoittanut Halla-aholaisten mielen, ja saa siksi potkut puolueesta.
Persuissa on seinät olleet liian leveällä, ja puolueeseen on pesiytynyt kaikenlaisia protestimielisiä, jotka on uhkana puolueen julkisuuskuvalle. Suurimmalla osalla näistä opportunisteista ei ole mitään varsinaista aatetta tai mielipidettä, vaan mamu-vastaisuus on ainoa liikkeelle saava voima.
Historia on osoittanut että tällaiset kansanliikkeet kaatuvat omaan mahdottomuuteensa, kun asioista joudutaan aina päättämään huutoäänestyksellä. Silloin liikkeeseen muodostuu yleensä erilaisia klikkejä, joiden johtajat sitten käyvät veristä sisällisotaa pulueen johdosta ja puoluetuki-rahoista.
Hyvänä esimerkkinä olikin juuri persujen jakautuminen kahtia viime vaalikaudella. Ja sama on odotettavissa Persuissa taas hyvinkin pian.
Kauanko menee ennenkuin Persut hajoaa?
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Sun SDP saa olla eläinrääkkääjiä ja rasisteja.
- Anonyymi
Toinen hakee 2-3 kk sairaslomaa ja toinen hehkuttaa EU-kampanjaansa.
Aika ikävästihän tuo ihmisluonteesta ja siitä, millainen ihminen sopii politiikkaan ja millainen ei, kertoo. Moraali ja omatunto, unohda ne, kun lähdet politiikkaan. - Anonyymi
Vastausten älykkystaso yllätti minut täysin. Osa persuista osaa jopa auttavasti kirjoittaa?
- Anonyymi
Tutkijoidemme mukaan: n. Miljoona vuotta.
TV: Museovirasto. - Anonyymi
Jos persut tuntuu liian maltilliselle ja hyssyttelevälle porukalle voi radikaalimmat potkun saaneet ja muutkin ei potkuja saaneet radikaalit liittyä vaikka SKE:n jäseneksi.
Tosin SKE:stäkin pitäisi saada nyt tuo ns maltillinen jarruosasto pois. He voisivat taas maltillisempana liittyä persuihin. - Anonyymi
Johan se on hajonnut.
Brysselin paremmat Persut ja sitten nämä tavikset, jotka ovat myös lunttaamisella, heikoilla graduilla ja naisten vikittelyillä kännissä elämässään loistaneet - eivätkä silti päässeet edes meppi-ehdokkaiksi.
"Kyllä se on niin väärin, miksi nuo sai paremmat edut?" miettii se tavis-persu katkerana uhriutujana, koska eihän tavis-persu osaa muuta kuin kateellinen toisen paremmalle menestykselle. Myös oman puolueen sisällä. Persut on Baabelin sekoitus Israelia diggaavia uskiksia ja ateistisia natseja. Persut ei pysy pystyssä kauan ja hyvä niin Suomen kannalta.
- Anonyymi
No koskas sekopäät on sietäneet muita sekopäitä.
- Anonyymi
Persuissa on samaa ongelma kuin oli SKP:ssa joskus 70-luvulla.
Persuissa on revisionisteja jotka haluavat muuttaa maailmaa evoluution avulla demokratiaa noudattaen.
Ja sitten on opportunisteja jotka haluavat muutoksen heti vaikka vallankumouksen avulla ja väkivaltaa käyttäen. - Anonyymi
Joku vihjaisi siellä olevan niin paljon luurankoja kaapeissa että on vain ajan kysymys kun joku alkaa kolistella niitä esille.
- Anonyymi
Juu, ja hevosmiehet tiesi kertoa että Hakkarainen pyrkisi seuraavaksi presidentiksi.
- Anonyymi
Eiköhän nykypersut ole kaikki entisiä änkyräkommareita.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672395- 661377
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww731167EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41107- 78832
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19780- 43668
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82660Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe24638- 30616