Kenen ulkomaalaisen julkkiksen pukeutumisesta olisi hyvä ottaa ideoita,siis kuka heistä olisi kokoiseni 160cm 55kg?
Esimerkki
Sini
4268
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
miksi katsoa miten joku muu pukeutuu ja pukeutua tasan samalla tavalla?yhdistele ja ideoi!esim. minäkin yhdistelen erilaisia vaatteita, jos joltain löytyy hyvä idea niin yhdistän sen toiseen. Mutta jos jotain julkkiksia haluat katella, niin esim. Sarah Jessica Parker (muka muodin jumalatar, minä kun en vaan yleensä tahdo ymmärtää sitä pukeutumista, kaunis on ja kaikki vaatteet tosin sopii, mutta rajansa kaikella?) on aika pieni. Ja miksi sen "ulkomaalaisen julkkiksen" pitäisi olla pieni?160 senttinen on naisille suomessa varmaankin aika yleinen pituus..
vaan nimenomaan edelleenkin haen ideoita ja esimerkkinä ulkomaalainen julkisuuden henkilö olisi helpompi, kun asun ulkomailla,en esim lue Suomen lehtiä.Olen ajatellut että 160 cm:nen on sen verran pätkä ettei kaikki vaatteet sovi,jotkut pitkät iltapuvutkin on aivan erinäköisiä 180cm:sen naisen yllä.
Noh,mutta kiitos vinkistä,SJP:lla on melkoisen persoonallisia yhdistelmiä,enkä sellaisia heti olisi itse keksinyt ja juuri sen vuoksi kysyin vinkkejä täältä,että jos olisi vielä muukin julkisuuden henkilö josta saisi ideoita,kun itse en ole yhtä hyvä stylistin hommissa.
madonna on alle 160 cm, samoin christina aguilera, hilary duff, britney spears, avril lavigne. Noi on kaikki jotain 160cm tai alle :) löytyyhän niitä. Sitäpaitsi koko maailman tilastojen mukaan 156 cm on naisen keskivertopituus. Eli 160 cm ei oo mikää pätkä!
No tuossahan tuli monta nimeä kenestä ottaa ideoita ja myös katsoa mikä ei sovi 160 cm:lle.
Kiitos!