Kertokaapa miksi varattu nainen käyttäytyy alla olevalla tavalla :
- Tuijottelee silmiin varsinkin kun on vähän kauempana, saatan nostaa katseen ja huomaan hänen tuijottamasta. Joskus myös tuntuu että välttelee katsetta varsinkin lähemmältä etäisyydellä.
- Hymyilee
- Vitsailee ja kiusoittelee
- Nauraa huonoillekkin vitseille
- Tikusta tehnyt asiaa muutamia kertoja eli ei paljoakaan
Sitten on taukoja ettei tee mitään näistä. Käyttäytyy kuin en olisikaan paikalla.
Varmasti hymyilee ja katsoo silmiin muitakin. Vitsailusta ja kiusoittelusta en tiedä tekeekö muille.
Jonkun verran mietityttää mitä tuo touhu on vai onko mitään...
Nainen on minun mielestä mielenkiintoinen kaikinpuolin. Tietysti hän voi ajatella, että minun kanssani voi vähän vitsailla jne. kaveri mielessä. Mitenkään erityisen hyvin ei kuitenkaan tunneta.
Varatun naisen käytös.
17
154
Vastaukset
- Anonyymi
Vaikuttaa ihastuneelta. Vähän enemmän pitäisi tietää että voisi varmemmin sanoa mitään.
- Anonyymi
Mitä tietoja tarvitset?
- Anonyymi
Miten varattu? Hakeutuuko lähellesi, seuraasi, samaan paikkaan?
- Anonyymi
Kai täysin varattu, mutta ei varmaan naimisissa :)
Joskus hakeutuu, mutta ei mitenkään jatkuvasti. Paikka jossa tapaamme on toki sellainen missä ollaan tekemisissä muutoinkin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kai täysin varattu, mutta ei varmaan naimisissa :)
Joskus hakeutuu, mutta ei mitenkään jatkuvasti. Paikka jossa tapaamme on toki sellainen missä ollaan tekemisissä muutoinkin.Vaikea vähän saada käsitystä . Katsominen on kuitenkin sellaista jota ei naiset yleensä tee ellei kiinnosta. Ehkä odottaa sulta sitä palstalla kuuluisaa "tee jotain" peliliikettä?! Välttely voi olla myös sitä, että jäätyy, tuntee itsensä yli-innokkaaksi, nolottaa jne. Harva ns. Varattu on välttämättä onnellinen. Saattaa olka vaikka ja mitä taustalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaikea vähän saada käsitystä . Katsominen on kuitenkin sellaista jota ei naiset yleensä tee ellei kiinnosta. Ehkä odottaa sulta sitä palstalla kuuluisaa "tee jotain" peliliikettä?! Välttely voi olla myös sitä, että jäätyy, tuntee itsensä yli-innokkaaksi, nolottaa jne. Harva ns. Varattu on välttämättä onnellinen. Saattaa olka vaikka ja mitä taustalla.
Miten kiusoittelu ilmenee?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaikea vähän saada käsitystä . Katsominen on kuitenkin sellaista jota ei naiset yleensä tee ellei kiinnosta. Ehkä odottaa sulta sitä palstalla kuuluisaa "tee jotain" peliliikettä?! Välttely voi olla myös sitä, että jäätyy, tuntee itsensä yli-innokkaaksi, nolottaa jne. Harva ns. Varattu on välttämättä onnellinen. Saattaa olka vaikka ja mitä taustalla.
Juu vaikea arvioida mitään. Itse myös varattu niin empä helpolla mitään liikkeitä tee :)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu vaikea arvioida mitään. Itse myös varattu niin empä helpolla mitään liikkeitä tee :)
Eli molemmat varattuja?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten kiusoittelu ilmenee?
Yleensä jotain tilanne kohtaisia juttuja. Ja joitain asioita minusta kiusoittelee. Ei mitään ulkonäkö juttuja eikä kaksimielisiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli molemmat varattuja?
Molemmat varattuja. Ja molemmat tietoisia tästä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Molemmat varattuja. Ja molemmat tietoisia tästä.
Menee vaikeammaksi. Voi olla turvallista ajankuluakin jos molemmat varattuja?
Anonyymi kirjoitti:
Menee vaikeammaksi. Voi olla turvallista ajankuluakin jos molemmat varattuja?
Niin menee. Ehkä kaikki muu menisi helposti normi ystävällisyytenä, mutta pitkät katseet ja "jännä" hymy saa hämmästymään. Muittenkin naisten kanssa heitän juttua, mutta ei kyllä koskaan oo tullut tälläiseen törmättyä.
- Anonyymi
Naisia ja varsinkin varattuja naisia on välillä erittäin vaikea lukea. Kokemusta on.
- Anonyymi
Yleensä varatut naiset tekee tuota vain testatakseen omaa viehätys voimaansa. Kokeilevat, vieläkö saa jonkun kiinnostumaan.
Jos kiinnostut, se loppuu tasan siihen.
Tässä pelissä ei testimiehen tunteiden loukkaamisesta välitetä pätkän vertaa.
Jos sinua kiinnostaa, kannattaa osoittaa se heti. Turha
on miehen jäädä omaan haavemaailmaan rakentamaan pilvilinnoja.
Erityisen selkeästi tämän voi arvata siitä, jos nainen on tasolta, johon sinä et yllä.
Olen ollut tuollainen testimies ja erehdyin luulemaan, että nainen olisi minusta kiinnostunut ja vähän siinä mulle sydänsurujakin tuli. Ei ollut kiinnostunut kuin itsestään.
Tuon tapauksen jälkeen olen alkanut havannoida, kuinka paljon varatut naiset tuota tekee. Kaikentasoiset.
Joskus olen tästä asiasta naisten kanssa keskustellutkin, että miksi esim. pitää päästä baariin. Ovat kyllä myöntäneet, että käyvät vaan testaamassa, olisiko vientiä.
Kotona kaikki hyvin, mutta lapset ja tasainen vaimoelämä tehnyt vähän epävarmaksi.- Anonyymi
Oman arvion mukaan olisi ns. samaa tasoa kanssani :). Tuota oon vähän miettinyt, että testaako vain. Olisin ajatellut että testailu loppuisi nopeammin eikä kestäisi kuukausia, mutta mene ja tiedä. Mitään en ala ehdottelemaan, jos ei suoraan sitten joskus ilmaise kiinnostusta...
- Anonyymi
Tuntuu pahalta lukea tuollaisista " varattujen naisten testailusta". Itse en sellaiseen sortunut/sortuisi. Ihastunut kyllä mieheen. Hän sitten varmaan luulee että vaan testaan viehätysvoimaani :-(
- Anonyymi
Miten ilmaissut ihastumisesi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.1585977Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni2023415Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on133175Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a562883Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,942618IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-232213Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.231938- 461719
Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna
Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:521690- 731658