Katselinpa tuossa kuvia nuorista naisista ja pisti silmään kuinka naisilla oli jo alta kolmekymppisenä läskimakkarat vyötäröllä. Niinkö paljon ne tytöt juopottelee vai onko vain kyse laiskuudesta ettei vastapainoksi viitsi harrastaa liikuntaa?
25 ja läski
Anonyymi
6147
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mikä se lihavuuden syy miesten kohdalla on? Olisko naisilla samat syyt. Miehillähän ylipaino on yleisempää, joten jos osaat aavistaa syitä miesten lisääntyneen ylipainon kohdalla, saatat tietää syyt naistenkin lisääntyneeseen ylipainoon.
Onhan ne miehetkin jo hyvissä ajoin pyöreitä ellei jopa jo alle 20v ikäisenä.
Ei ne kaikki oo läskejä, tänään kävin naapurin tytön ylioppilasjuhlissa, helkkarin hyvän näköinen ja hoikka, voisi vaikka missikisoihin osaalistua
Totta, että aika monet nuorista jo ylipainoisia, mutta niitäkin löytyy, jotka liikkuvat aktiivisesti. Jatkuva biletys, liikunnan puute ja pikamättö ruoka niin muuta tarvii. Nykyään nuoret ajelevat skoottereilla, minun nuoruudessani käveltiin tai pyöräiltiin, eikä syöty paljon mättöruokaa.
Miehellä saa olla läskiä naisella ei saa. Läskit miehet on sitä paitsi uskollisia.
No se johtuu siitä ettei naisten tarvitse suomessa välittää ulkonäöstään, koska KELA maksaa tarvittaessa elämisen ja lasten kulutkin.
Verotuksella miehet on tehty tarpeettomiksi kun nainen voi hakea rahat KELA:sta tai puuhailla verorahoilla keksityssä työpaikassaan.