https://www.voice.fi/viihde/a-178234
Onko hän oikeasti noin tyhmä? Yrittää nolosti saada musiikilleen kuulioita samalla tavalla kuin kaikki muutkin nuoret naiset eli pukeutumalla huorahtavasti
"Miesartistit puolestaan ovat saaneet maailman sivun maalata itsestään kuvaa kymmeniä naisia kellistävinä panomiehinä ilman että kuulijoiden kulmakarvat kohoavat milliäkään. Tätä Nelli Matula ihmettelee."
Mitä ihmettelemistä tuossa on? On maailman itsestäänselvin asia, että mies haluaa pillua ja tottakai miesartistit saavat sen sanoa suoraan noilla sanoilla kuten esim. Petri Nygårdkin on sanonut biisissään. Ei tietenkään kenenkään kulmakarvat kohoa itsestäänselvyyksille, mutta auta armias jos nainen laulaisi haluavansa kyrpää, eipä kyllä ole kukaan naisartisti uskaltanut vielä sellaista laulaa.
Ja saaminen nostaa miehen stausta joten tottakai mies haluaa maalata kuvaa kovana panomiehenä, mutta jos nainen tekee saman niin hän on heti huora.
Nelli Matula puhuu huorahtavista musiikkivideoistaan ja asuistaan
15
1650
Vastaukset
- Anonyymi
P.S. Nellin ikääntyminen ja nahistuminen ei tule olemaan kaunista katsottavaa ja se tapahtuu silmänräpäyksen päästä. Näinköhän hän vielä sitten pyörii videoillaan selluliitit roikkuen pukeutuneena huoraksi.
- Anonyymi
WTF, jossain sanottiin että Nelli on nyt 26 vuotias.
Kolem vuotta sitten hän oli 23 v, joten WTF?
- Anonyymi
Mikä siinä seksistä on niin ihanaa? Eikö tämäkään artisti osaa laulaa riittävän hyvin ilman että esittelee paikkojaan.
- Anonyymi
Ei ja on vielä todella tyhmä ja lahjaton. Minkähän takia esim. Juice Leskinen ei meuhkannut seksistä biisejä tehdessään ja esiintyessään? Kyllä hänekin aikaan jo osattiin nussia, ei sitä ole keksitty 2010 luvulla
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ja on vielä todella tyhmä ja lahjaton. Minkähän takia esim. Juice Leskinen ei meuhkannut seksistä biisejä tehdessään ja esiintyessään? Kyllä hänekin aikaan jo osattiin nussia, ei sitä ole keksitty 2010 luvulla
Juicen yhden bändin nimi oli "Coitus Int.". Ja "Pyhä toimitus" (kaunis biisi kyllä) kertoo yhdynnästä.
-pihallatipunen-
- Anonyymi
Onhan mm. Madonnakin hinkannut ja esitellyt itseään lavalla jo vuosikymmeniä, että taitaa olla tuo likka yrityksessään valittaa aika myöhässä.
- Anonyymi
Michael Monroe.
- Sheena- Anonyymi
Eikös se oo Marilyn (Manson) Monroe?!?!??
- Anonyymi
Kanksta's paratise🎧📻
Puhe huorahtavuudesta on luuserisovinistin katukieltä. Nelli Matula ei ole huorahtava, vaan hienostunut. 🌹👀
- Anonyymi
Faneja on saatava lisää kokoajan.
Ed Sheeran poppoo keksi tavan millä saa faneja suomesta.
Tehdään piisi jonkun suomalaisen kanssa mutta ei liian hyvän ettei edi jää paitsioon suosiossa. - Anonyymi
Keksynmikko oli pyörtyä puoli seitsemän.
- Anonyymi
Nelli Matula on luonnon kaunis. Todella hyvä ettei ole lähtenyt muokkaamaan kasvojaan mm. turbo huulilla!
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663382Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463192Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1232718- 432548
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871495- 391330
- 821199