itse teossa? Teetkö saman kuin minä? Toimin oheisen sanonnan mukaisesti: On lyötävä sinne missä vika on, eli lähes poikkeuksetta päähän.
Mitä teet autovarkaalle
jos saat kiinni?
141604
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Aivan varmasti.
Tapan!
vedän sitä finninaama narkkaria käkättiin niin että tuntuu.
No ennen olisin varmaan vaan soittanut poliisit auton perään, ja toivonut että partiot ottavat kiinni.
Nyt tekisin näin:
1. Soitan poliisille.
2. Otan uuden Beretta-aseeni esiin ja hiivin varkaan luokse. Tähtään aseella varasta ja sanon, että "maahan makaamaan, tai tulee noutaja", sitten odottelen siinä poliisia - toki täytyy poliisille soittaessa mainita, että menen ottamaan varasta kiinni, ja että minulla on sitä varten ase, ettei poliisisedät erehdy minua ampumaan ;)
Kyllä se on hyvä ja turvallinen olo kun vyökotelossa on Beretta.
Teen aivan samoin jos tilanne syntyy. Miten lie uusi lakiuudistus antaa siihen mahdollisuutta? Siis ettei itse joutuisi syytteeseen.
Siis et saa mitään syytettä, jos sinua ei voida epäillä mistään. Eli jos sulle ilmaantuu ongelma, niin poista ongelma, niin ettei sua voida edes epäillä mistään.
Pyörävarasta vedin pannuun ku sain kiinni ku veti silmien alta pihasta fillarin.
Toki noit hörhöi riittää ja elämään kyllästyneitä ja ne kun tuppaa helposti käyttää kekluu puolustautumiseen. vittu.
Niin että kyllähän kovinkin moni uhoaa täällä foorumilla että menee vetämää turpaa, se on eriasia tositilanteessa menettekö jos pari isoa äijää meinaa teiä autot viiä.
Ite aineski miettisin 2 kertaa, tietty jos on vaikka haulikko niin se kädessä on parempi mennä ottamaan kiinni niitä.
Luultavasti pelkäisin. No jos ei ole liian iso varas, niin kai sitä laittasin ihan huoletta turpaan, ehkä myös kiduttaisin. Mutta silloin ei poliiseja enää kutsuta!!!
Haulikolla pää uuteen olomuotoon. PS.ei poliisia
Tälläisiä tapauksia varten on pesis maila ovensuussa... ensin selkään kunnon tälli, sillä saa kaverin maahan... eikä nouse ihan heti! Sitten paksista hinausköysi jalkaan ja n.500m:n päässä olevalle kyttikselle ajaen jannu perässä roikkuen... kerran on auto pöllitty ja en ehtinyt estämään, tuntui sen jälkeen olo aivan "raiskatulta"... Kun ajat kaupungilla autolla jonka olet saanut takaisin, niin kokoajan on tunne että rosvo ilkkuu tienvarrella... Jos siis saan joskus tälläisen runkkarin kiinni, niin kyyti on kylmää...
ajatuksia on minullakin juuri tuosta raiskatuksi tulemisesta. Ja jos joskus tulee tilaisuus estää tällainen raiskaus niin sen teen.
1. usutan koirat pihalle varkaan kimppuun
2. vedän kengät jalkaan ihan rauhassa ja kuuntelen pihalta kuuluvaa kiljumista, ei mitään kiirettä
3. otan pesismailan oven pielestä ja lähden katsomaan minkälainen paskakasa siellä hiippaili.
4. koska kaveri yrittää kimppuuni pitää mun hakata sitä pesismailalla pari minuuttia
5. kehun koiria hyvästä työstä ja menen nukkumaan. En ilmoita poliisille eikä ilmoita varaskaan. Jos kuitenkin on niin tyhmä että syyttää mua, peruu se syytteensä parin päivän päästä.
Leikaan siltä pallit irti tylsillä saksilla ja syötän ne sille.