Pyysin miestä treffeille ja vastaus oli epämääräinen ehkä

Anonyymi

Eli siis olen jo ollut jonkin aikaa kiinnostunut eräästä miehestä, jonka kanssa käyn samaa koulua. Mies vaikuttaa myös minusta jonkin verran kiinnostuneelta, kun kyselee minusta paljon ja pyysi yhteystietojani. Joten päätin mennä mukavuusalueeni ulkopuolelle ja pyysin miestä treffeille, mutta vastaus oli vain ”ehkä”. Mitä minun pitäisi nyt sitten miettiä, onko tuo nyt sitten kyllä ja merkkaa sitä, että mies on kiinnostunut vai oliko se vain hellävarainen ei?

T. 24v hämillään oleva nainen

9

330

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Ehkä" tarkottaa ei.

      • Anonyymi

        Niin kyllä vähän arvelinkin, vaikka vielä viestitteleekin

        Ap


    • Anonyymi

      oliko sulla paljon painoa päällä

      • Anonyymi

        Jos nyt siis kehon painoa tarkoitit niin 161cm/55kg että ihan sopusuhtainen olen

        Ap


    • Anonyymi

      Jos mies on ujo tai varattu eikä uskalla lähteä syvempää tuttavuutta tekemään. Tai sitten te että ole oikeat toisillemme. Veikkaan ujoutta ja ehkä kiinnostusta tutustua toiseen sukupuoleen yleisesti. Vaikuttaa jotenkin fiksulta mieheltä.
      Olit ehkä kiinnostunut kovasti ja menit asioiden edelle.
      Sanoisin, että antaa ajan kulua ja jatka hänen ystävänään. Kysy vaikka häneltä, miten hänellä on mennyt, ehkä hän tarvitsee keskusteluseuraa ja avautuu. Opitte tuntemaan toisianne. Ja sinäkin miesten ajattelua. Jos miehellä ei ole ollut naisystävää aikaisemmin tai paljon kokemusta, hänen on hyvä tutustua toiseen sukupuoleen. Jos jotenkin kosketatte vaikka tahattoman luonteisesti toisianne, se voi kertoa onkojotsin sähköä, eroottista latausta välillänne.
      Jos hän ei sinua valitse, niin varmastikin hän arvostaa sinua. Olisiko teillä jotain yhteistä harrastusta?

    • Anonyymi

      Seuraava siirto on hänen, joten odottele rauhassa ja katso mitä hän tekee. Jos vaan viestittelee eikä tee omaa siirtoaan, hän todennäköisesti haluaa olla vain kaveri.
      Älä tyrkytä itseäsi, olet jo oman osuutesi tehnyt.

    • Ehkä, on avoin kyllä. Odota vain tai pyydä ihan reilusti uudelleen.
      Ei täältä kannata apua pyytää, vaan rohkeasti kiinni.

    • Anonyymi

      " 161cm/55kg että ihan sopusuhtainen olen "

      -Näillä tiedoilla, jos mies ei kiinnostu, hän on satavarmasti HOMO.

    • Anonyymi

      On varattu. Onko J taas kyseessä? Käy lh koulua R- nimisessä pikku kaupungissa Varsinais- Suomessa?!

    Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7076
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7043
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5163
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4575
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3447
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3370
    Aihe