Seksuaaliset oikeudfet lisääntyneet maallistumisen myötä: http://vapaa-ajattelijat.fi/blog/2018/07/05/seksuaaliset-oikeudet-lisaantyneet-maallistumisen-myota/
Vastaukset 4
- Anonyymi
Ei vaan rikkaiden järjestöjen lobbaaminen ja tv/elokuvat/sarjat "aivopesu" (=haitalliset asiat,kuten yhdenillan jutut tms..)
Kautta aikain ja tätäkin palstaa seuranneena, ei voi tulla kun siihen tulokseen, että uskovaisia ei tosiasiassa kiinnosta mikään muu kuin, että ketä kukakin nussii.
- Anonyymi
"Kautta aikain ja tätäkin palstaa seuranneena, ei voi tulla kun siihen tulokseen, että uskovaisia ei tosiasiassa kiinnosta mikään muu kuin, että ketä kukakin nussii."
Sepä se. Vanha sananlasku voi vaikuttaa jo loppuun kuluneelta mutta kyllä se vain pätee edelleen: Siitä puhe mistä puute.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän48930Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15798Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl497769- 46687
- 41624
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30586- 35563
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE170528Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37520- 44470