Tässä kaverin kanssa pelatessa Heroes & Generalsia ja Path of Exileä. Tuli semmoinen kysymys mieleen.
Pelaileeko palstalaiset? Konsolilla tai PC:llä. Mitkä ovat teidän lempipelejä jos näin on?
Itse tullut väännettyä vähän kaikenlaista viimeaikoina, kun hommasi uutta komponenttia koneeseen. Noiden kahden lisäksi, mm X-Com 2, Deus Ex: Mankind Divided, Cities: Skylines, Doom 2016 ja Doom Classic, Hitman, ja Total Wars. Dark Souls 3 ja Battletech tuli hommattua vähän aikaa sitten kun olivat tarjouksessa.
"Nörtitteleekö" palstalaiset?
10
259
Vastaukset
Tämä taisi olla hölmö kysymys. Henkilöt, ketkä voisivat vastata tähän. Vissiin pelailee niin paljon, ettei ehdi / huomaa vastata. Aina on aikaa oikealle elämälle pelatessa. Ei se peli koskaan ole niin tärkeä, ettei ehdi tekemään muuta. Kuten vaikka rapsuttaa kissaa. :P
Älkää hukutko siihen pelimaailmaan. :)No mä joskus latasin kännykkään sngrybirdin kun olin koipipotilaana, oon sitä joskus tylsyyshetkinä pelannut, mutta kyllä mä oon aina tympääntynyt peleihin, ei oikein nappaa.
Kyllä peli-ihmiset on erityyppejä. Kyllä täällä niitäkin on kirjoittanut kyllä. 😊👌- Anonyymi
Peleistä niin Governor of Poker, pelasimme tuota joulun aikana... pääsimme isoihinkin kasinoihin pelissä sitten eli Houstoniin ja jne.
Hauska peli, pelasimme vuorotellen... Pokerin kuvernööri.
Isäntä naurahti että noniin voititte jo kultakaivoksenkin omaksi siinä pelissä :D Ei tule oikein nykyään pelattua, mutta sisäinen nörttini ei kuole koskaan.
Kyllähän sitä on tullu närtteiltyä.
Eve Online, Cities:Skyline, Cataclysm:DDA, WoW, X-COM, Sid Meier's Alpha Centauri...EvE:ä tuli kanssa pelattua aika paljonkin joskus. Se jäi kuitenkin, kun ei huvittanut corporaatioon liittyä. Enimmäkseen seikkailin anomalyjen perässä ja tein lvl 4 missioita. Kirpaisi kerran vähän, kun huolimattomuuttani paukahti parin miljardin isk:n alus. :D Oli käytössä tuo Armageddon Navy Issue varustettuna herkuilla.
Skyline on hyvää pähkinää aivoille. Kaupungissa rupeaa olemaan jo 130 000 asukasta ja olen saanut pidettyä tiet ruuhkattomina. (No traffic mods) Siinä sai kyllä sumplia sitä liikennettä. Pitäisi julkinen liikenne laittaa uusiksi, kun ihmiset haluaa viereiseen kaupunginosaan. He kulkevat koko kaupungin halki metrolla ja spawnaavat sitten autoja ja ajavat koko kaupungin läpi takaisin. :S
WoW:ia tuli kanssa joskus pelattua. Eipä sitä enää nykyään. Sieltä tulee tuo nykyinen nimimerkkikin. Irvokas Örkki. :)
Näihin uusiin X-Comeihin kesti aika kauan tottua. Sen verran erilaisia ovat kuin nuo vanhemmat versiot. Hyviä ollut kyllä nämä, War of The Chosen toi aika paljon lisää tuohon kakkoseen.
Itse pitäisin nörtteilynä enemmän vaikka ohjelmointia kuin pelailua. Eivät nämä tietysti sulje pois toisiaan.
Veikkaisin että roolipeleistä, kuten Dungeons & Dragonista on tullut tuo "nörtti" nimitys. Tai ainakin siitä minua haukuttiin pienenä nörtiksi. :)
Tuota Dungeons & Dragonia tulee vieläkin pelattua parin kaverin kanssa. Se on mukavaa ajanvietettä. Kynä paperi ja kirjat sekä rutkasti mielikuvitusta. Sitten välillä pidetään grillitauko kanssa siinä.
Pitäisi ostaa tosin uudet kirjat jossain vaiheessa. Mulla on niin vanhat kirjat perussääntöihin, että on pitänyt rei'ittää ja laittaa kansioon, sitten teipata ja rei'ittää uudestaan. Painos on vuodelta -83, melkein yhtä paljon ikää niillä kuin itsellänikin.
- Anonyymi
Lue aiheen Pelit keskusteluja. Katso, mitä muut ajattelevat, ja osallistu keskusteluun; https://keskustelu.suomi24.fi/harrastukset/pelit
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad671222- 42901
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että335685- 51661
- 51638
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116636- 99622
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76582
- 56574
