"Nörtitteleekö" palstalaiset?

Tässä kaverin kanssa pelatessa Heroes & Generalsia ja Path of Exileä. Tuli semmoinen kysymys mieleen.

Pelaileeko palstalaiset? Konsolilla tai PC:llä. Mitkä ovat teidän lempipelejä jos näin on?

Itse tullut väännettyä vähän kaikenlaista viimeaikoina, kun hommasi uutta komponenttia koneeseen. Noiden kahden lisäksi, mm X-Com 2, Deus Ex: Mankind Divided, Cities: Skylines, Doom 2016 ja Doom Classic, Hitman, ja Total Wars. Dark Souls 3 ja Battletech tuli hommattua vähän aikaa sitten kun olivat tarjouksessa.

10

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tämä taisi olla hölmö kysymys. Henkilöt, ketkä voisivat vastata tähän. Vissiin pelailee niin paljon, ettei ehdi / huomaa vastata. Aina on aikaa oikealle elämälle pelatessa. Ei se peli koskaan ole niin tärkeä, ettei ehdi tekemään muuta. Kuten vaikka rapsuttaa kissaa. :P

      Älkää hukutko siihen pelimaailmaan. :)

    • No mä joskus latasin kännykkään sngrybirdin kun olin koipipotilaana, oon sitä joskus tylsyyshetkinä pelannut, mutta kyllä mä oon aina tympääntynyt peleihin, ei oikein nappaa.

      Kyllä peli-ihmiset on erityyppejä. Kyllä täällä niitäkin on kirjoittanut kyllä. 😊👌

    • Anonyymi

      Peleistä niin Governor of Poker, pelasimme tuota joulun aikana... pääsimme isoihinkin kasinoihin pelissä sitten eli Houstoniin ja jne.

      Hauska peli, pelasimme vuorotellen... Pokerin kuvernööri.

      Isäntä naurahti että noniin voititte jo kultakaivoksenkin omaksi siinä pelissä :D

      • Tota mäkin oon pelannut! Hauskasti savu nousee joittenkin korvista jos fuulaa! 😂


    • Ei tule oikein nykyään pelattua, mutta sisäinen nörttini ei kuole koskaan.

    • Kyllähän sitä on tullu närtteiltyä.

      Eve Online, Cities:Skyline, Cataclysm:DDA, WoW, X-COM, Sid Meier's Alpha Centauri...

      • EvE:ä tuli kanssa pelattua aika paljonkin joskus. Se jäi kuitenkin, kun ei huvittanut corporaatioon liittyä. Enimmäkseen seikkailin anomalyjen perässä ja tein lvl 4 missioita. Kirpaisi kerran vähän, kun huolimattomuuttani paukahti parin miljardin isk:n alus. :D Oli käytössä tuo Armageddon Navy Issue varustettuna herkuilla.

        Skyline on hyvää pähkinää aivoille. Kaupungissa rupeaa olemaan jo 130 000 asukasta ja olen saanut pidettyä tiet ruuhkattomina. (No traffic mods) Siinä sai kyllä sumplia sitä liikennettä. Pitäisi julkinen liikenne laittaa uusiksi, kun ihmiset haluaa viereiseen kaupunginosaan. He kulkevat koko kaupungin halki metrolla ja spawnaavat sitten autoja ja ajavat koko kaupungin läpi takaisin. :S

        WoW:ia tuli kanssa joskus pelattua. Eipä sitä enää nykyään. Sieltä tulee tuo nykyinen nimimerkkikin. Irvokas Örkki. :)

        Näihin uusiin X-Comeihin kesti aika kauan tottua. Sen verran erilaisia ovat kuin nuo vanhemmat versiot. Hyviä ollut kyllä nämä, War of The Chosen toi aika paljon lisää tuohon kakkoseen.


    • Itse pitäisin nörtteilynä enemmän vaikka ohjelmointia kuin pelailua. Eivät nämä tietysti sulje pois toisiaan.

      • Veikkaisin että roolipeleistä, kuten Dungeons & Dragonista on tullut tuo "nörtti" nimitys. Tai ainakin siitä minua haukuttiin pienenä nörtiksi. :)

        Tuota Dungeons & Dragonia tulee vieläkin pelattua parin kaverin kanssa. Se on mukavaa ajanvietettä. Kynä paperi ja kirjat sekä rutkasti mielikuvitusta. Sitten välillä pidetään grillitauko kanssa siinä.

        Pitäisi ostaa tosin uudet kirjat jossain vaiheessa. Mulla on niin vanhat kirjat perussääntöihin, että on pitänyt rei'ittää ja laittaa kansioon, sitten teipata ja rei'ittää uudestaan. Painos on vuodelta -83, melkein yhtä paljon ikää niillä kuin itsellänikin.


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      67
      1232
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      335
      695
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      661
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      101
      625
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      592
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      574
    Aihe