Kannattaako ajaa ylinopeutta

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006144486.html

Viime aikoina on paljon tuollaisia ollut että nuoria kuolee.
Kuski haluaa näyttää kaverilleen että on hyvä ratissa ja elvistelevät rallitaidoilaan mutta aina siinä käy niin että metsään menee.

4

120

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        "Mistä tiedät että olivat sinkkuja?"

        Mitä tää tarkoittaa?


    • Anonyymi

      Tuolla kaduilla ajelee pelkkiä hulluja. Nainen puhui puhelimeen, ajoi punaisia päin ja ajoi melkein minua päin, ei mitään tajua että siinä oli suojatie näin että sieltä tulee auto ja juoksin pois alta. Jos olisin polkenut fillaria niin olisin jäänyt alle mutta talutin siinä hetkessä fillaria joten pelastuin juuri ja juuri. Ruokakassi ja fillari vaan lensi kun nainen jyräsi. Väitti jälkeen ettei puhunut puhelimeen eikä ajanut punaisia päin mutta siinä oli vieressa kaksi muuta kaistaa todistamassa ja autoja niissä ainakin 20 koska siitä ei kävelijät pääse yli jos kävelijällä olisi punainen valo.

      • Anonyymi

        En usko että nainen puhui puhelimeen, veikkaan että otti juuri selfietä itsestään.
        Jos nuori nainen oli niin ei ne edes tiedä että puhelimella voi myös soittaa jollekin, luulevat puhelimen olevan ainoastaan selfietä ja somea varten.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      341
      4298
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      140
      2421
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2056
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1551
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      42
      1074
    6. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      1037
    7. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      137
      992
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      989
    9. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      931
    10. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      907
    Aihe