vastannut.
Tämäkin on siihen vastaus...http://www.suomenkristityt.foorumimme.com jossa on mahdollisuus, asiallisesti ja rakentavasti Raamatun UT mukaisesta ja perustuvasta, kaikille hyvääksi Kristillisyydestä keskustelemisiin. Että mikä vasta sitä, siksi käytännön arkielmässä, elämällä, sanoilla ja teoilla osoittautuvaa / todistautuvaa on. Mitä kaikkeä edellytää, että selliaseksi, ne Ramatun UT mukaisen Kristillisyyden tunnusmerkit ilmentäväksi ja täyttäväsi tulisi. Joista kaikki voisivat siksi / sellaiseksi tunnistaa. "Hedelmistään kun siksi tunnistaisi".
(Herättelevä)
Rukoilkaa Hengessä / Totuudessa. Ja Hän on jo
4
127
Vastaukset
- Anonyymi
Yllätyin, että sinäkin olet kirjottanut samaa, minkä minä äsken kirjoitin jo tänne. :)
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15730956/rukoilijoille
Raamatun Kristus on Herra ja Jumala. Kristuksen rauhaa ja siunausta kanssasi.- Anonyymi
Hei Herättelevä!
Minulla olisi rukouspyyntö. Että Jumala lähettäisi luokseni oikean henkilön, joka johdattaisi minua Raamatun mukaiseen seurakuntayhteyteen tässä uudessa kotipuolessani, jossa nyt vasta muuttaneena asustelen.
En tällä kertaa tarkoita rekisteröitynyttä seurakuntaa, vaan Raamatun mukaista seurakuntaa, eli Kristuksen ruumiillista seurakuntaa tässä kotipuolessani.
Jos sinulla ei ole oikea käsitys siitä Raamatun mukaisesta seurakunnasta ja alat rukoilla ja pyydät, että saisin esimerkiksi helluntaiseurakunnan tai vapaakirkon tai luterilaisen kirkon jne.
Sen en kuitenkin hae, koska kaikki rekisteröityneet seurakunnat ovat jo nyt luopumustilassa ja ne ei ole enää suorassa yhteydessä Raamatun Kristuksen kanssa, koska ne seurakunnat eivät ole Raamatun mukaisia seurakuntia, eivätkä toimi Raamatun mukaan.
Raamatussa opetetaan, mitä on "seurakunta", se on juuri se oikea käsitys.
Kun jos sinulla ei ole vielä oikea seurakunnan käsitys, voit jättää minun rukouspyynnön Herran haltuun, sillä Hän yksin tietää.
Olen jo pitkään odottanut, että löytyisi joku uskova, jolla olisi oikea seurakunnan yhteys, niin hän voisi viedä minua seurakuntayhteyteen, sillä olen uusi asukas täällä alueella.
Kuitenkin sinä sinun uskoontulon jälkeen olet jo liittynyt suoraan Kristuksen ruumiilliseen seurakuntaan, jossa nyt olet jo ja se on sinun seurakunta Raamatun mukaan, mutta rekisteröitynyt seurakunta ei ole sinun seurakunta Raamatun mukaan.
Hepr. 10:25 puhuu vain seurakunnan "yhteisestä kokoontumisesta", joka on erittäin tärkeää ja se ei tarkoita rekisteröitynyttä seurakuntaa.
'Seurakunta' -sana on nykyajan mukaan väärennetty määrittelemä. Nykyään se sana on väärennetty, eli se määritellään nykyajan mukaan kuppikuntien seurakunta-nimikkeeksi ja uskonsuunnaksi.
No jos sinulla on jo oikea seurakunnan käsitys, niin hyvä juttu. :)
Kiitos etukäteen, rukoilija! :)
Raamatun Kristus on Herra ja Jumala. Kristuksen rauhaa ja siunausta kanssasi.
- Anonyymi
Jumala täällä ei minua saa rukoilla voi mennä yö unet.
- Anonyymi
Eroa mistä tahansa uskonnosta
Lähettämällä lomake
https://maistraatti.fi/Documents/Lomakkeet/Kotikunta- ja väestötiedot/VRK 1.70 fien.pdf
tai
sähköisesti
https://maistraatti.fi/fi/Palvelut/kotikunta_ja_vaestotiedot/Uskonnolliseen-yhdyskuntaan-liittyminen-ja-eroaminen/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1327163KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4176891Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693493Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521333078Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092644Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään442221- 1251914
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211777Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821447- 741327