8kk suhde mieheen mutta oli hyvin määrittelemätön, voisi sanoa avoinkin. Kuitenkin pyhästi luvattiin olla rehellisiä ja jos kiinnostus toisia osapuolia kohtaan herää, niin siitä luvattiin heti kertoa toiselle ja tämä oli molemmille tärkeää. Päivittäin viestiteltiin, soiteltiin tuntipuheluita, tavattiin myös.
Yllätin miehen rakkaustreffeillä toisen naisen kanssa. Sain tietää tämän sen toisen naisen päivityksestä.. Niin ettei asiasta voi erehtyä.
Lähetin yöllä viestin miehelle missä kerroin tietäväni asiasta, olin pahoillani ettei hän ollut rehellinen ja kerroin että olen pettynyt ja vihainen ja saatoin haukkua sikamaiseksi käytöksesi. Kerroin myös olevani surullinen.
Sen jälkeen laitoin kaikki estot joka paikkaan ettei mies voi olla yhteydessä enää minuun. Ja sen pituinen se. Hoidinko hyvin? En halua kuulla enää itkuvirsiä mieheltä tai valheita. Minulle valehteli ettei ole ketään kenestä olisi kiinnostunut ja että ei voisi kuvitellakaan että ajattelisi ketään. Eniten satuttaa se että lupasi olla rehellinen. Uskoiduin monista henkilökohtaisista asioista hänelle, luotin.. Kaikki mureni.. Koen että en ole hänelle velkaa että saisi selittää miksi, koska hän ei ole ollut rehellinen minulle.
Teinkö eron oikein?
3
176
Vastaukset 3
Teit juuri oikein. Ehkä selvitit liiaksikin asioita tuollaiselle toopelle! Nykyään kun treffit tehdään aika heppoisin perustein ja yhteen liitytään nopeasti, olisi syytä olla todella tarkka kenen kanssa seurustelee.
Tietenkin avoin suhde on avoin ja se jättää tulkintaa. Mutta jos se olisi "jytissyt" kunnolla, ei tuota episodia olisi tapahtunut.
8 kuukautta on lyhyt aika. Tuo aika on vielä rakastumisaikaa, eikä se ole muuttunut rakkaudeksi. Itse olen sitä mieltä, että tutustumisaikaa tulee pidentää juuri nyt kun ihmiset kuluttavat treffipalstoilla itsensä loppuun. Voi olla useitakin menossa yhtäaikaa jne.
Sodassa ja rakkaudessa on vaikea antaa mitään ohjeita. Mutta juuri miehiin pätee se, että "helpot saaliit" ohitetaan nopeasti ja jos joutuu ponnistelemaan kunnolla ja pitkään, se aikaansaa kiinnostuksen heräämistä.
Tämän enempään en minä miehenä pysty ohjeistamaan. Tunnen kuitenkin yli 1000 miestä. Niistä vain murto-osa on sellaisia, joita voin suositella.- Anonyymi
Hyvin teit❣️ Minun saman pituinen orastava suhde päättyi juuri niin, että mies laittoi ”rakastan sinua” viestejä muutaman päivän ja sitten kuin
seinään laittoi eston Whatsupiin. Oli eronnut useita vuosia sitten. En kysele perään vaikka puhelinnumero onkin tiedossa. En tarvitse enkä halua ailahtelevia tyyppejä elämääni. - Anonyymi
Jos suhde tuntuu pahalta, se pitääkin lopettaa. Tässä toinen puoli on kuitenkin se, että jos suhteenne oli avoin, on miehellä kyllä lupa tavata muitakin. Romanttisen tilanteen päättelit naisen päivityksestä ja annoit miehelle lähdöt tämän toisen ihmisen kokemukseen perustuen. Nyt mies ei saanut edes kertoa omaa puoltaan, etkä sinä sitä halunnut kuulla. Miehellä ei vielä tuossa vaiheessa ehkä ollut mitään kerrottavaa, eli tunteita toista kohtaan.
Mutta. Kuten sanoin, jos suhde tuntuu pahalta tai se ei toimi, se pitääkin lopettaa.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961654
- 57758
Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?
Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,263755- 43694
Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista
Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l126649- 44531
- 31473
- 29459
Ttp:llä kuontalot ojennukseen
Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste58436Martinan naama Seiskan kannessa
Tekstinä: konkurssin karut taustat. Mitähän mahtaa vaikuttaa valmennuksiin, kun porukka lukee kuinka paljon imuroinut it108432