Elkää hukkuko 😊
Hyvää juhannusta kaikille!
19
57
Vastaukset
Samoin täältä sulle ja muillekin. Emme huku, sillä emme meinaa uida. Ellei eksytä sitten muuten reitiltä. :D
- Anonyymi
Elkää myöskään nukkuko. Hienoa olla kesämökillä täällä on vaikka ketä porukkaa ja alasti saunotaan.
- Anonyymi
Onko ätmien juhannuksessa mitään hyvää. Vittu ei ole.
Kiitos kiitos
Olen nirtsannut tähän mennessä 481 itikkaa ja vahingossa yhden koppakuoriaisen, jonka kanssa polkumme ikävällä tavalla risteytyivät väärään aikaan väärässä paikassa.
Lähetin omaisille surunvalittelukirjeen sekä kimpun itse poimimiani kedonkukkasia, jotka olin sitonut yhteen timotein korrella.
(Hihitystä)
Luomus oli mielestäni kauniimpi kuin koppakuoriasen sukupuu.Lisäksi aion vetää tänään naamat, sillä Pauli Aalto-Setälä on kuulemma kutsunut itsensä tänne kylään.
(Naurua)Funeau kirjoitti:
Lisäksi aion vetää tänään naamat, sillä Pauli Aalto-Setälä on kuulemma kutsunut itsensä tänne kylään.
(Naurua)Ehkä Paulin voisi majoittaa aittaan, sillä siellä on ampiaispesä.
Haulikon ja kirjahyllyn siivosin jo eilen, joten kaikki aseet ovat kunnossa.
(Naurua)Partakaveri kirjoitti:
Eikös Paulin pitänyt olla sankari?
Mitä sinä niillä aseilla teet :DPauli on sankari, ei mikään tohveli. Pauli ymmärtää talouden logiikkaa yhtä hyvin kuin minä - tai kuka tahansa kotirouva.
Aseet ovat vain rekvisiittaa: mitä rajumpi rekvisiitta, sitä tehokkaampi tulos.
(Hihitystä)Funeau kirjoitti:
Pauli on sankari, ei mikään tohveli. Pauli ymmärtää talouden logiikkaa yhtä hyvin kuin minä - tai kuka tahansa kotirouva.
Aseet ovat vain rekvisiittaa: mitä rajumpi rekvisiitta, sitä tehokkaampi tulos.
(Hihitystä).. Mutta jos Pauli ilmestyy pihaa jollain hybridillä, niin Mendeksen naama nyrjähtää.
(Hirn)Funeau kirjoitti:
.. Mutta jos Pauli ilmestyy pihaa jollain hybridillä, niin Mendeksen naama nyrjähtää.
(Hirn)Mjoo
Jos tavan mökkeilijä työntää askelmittarin kalsareihinsa, niin saa ihmetellä sitä kävelemisen määrää, joka on väistämätöntä.
Itse en enää edes viitsi olla niin lapsellinen.
(Hihitystä)Funeau kirjoitti:
Mjoo
Jos tavan mökkeilijä työntää askelmittarin kalsareihinsa, niin saa ihmetellä sitä kävelemisen määrää, joka on väistämätöntä.
Itse en enää edes viitsi olla niin lapsellinen.
(Hihitystä)Esmes kaupungissa, jossa kukaan ei kävele kuin näyttäytymistarkoituksessa, niin lukema on vain murto-osa tällaiseen rumbaan verrattuna.
Pyykit ovat tuolla, sauna tuolla ja tupa täällä, vene siellä ja ruoka tuossa.
Ei jumalauta.
(Naurua)Funeau kirjoitti:
Esmes kaupungissa, jossa kukaan ei kävele kuin näyttäytymistarkoituksessa, niin lukema on vain murto-osa tällaiseen rumbaan verrattuna.
Pyykit ovat tuolla, sauna tuolla ja tupa täällä, vene siellä ja ruoka tuossa.
Ei jumalauta.
(Naurua)Paulille pitäisi kaivaa vielä esiin jostain perintölakanat, ne pitsireunukselliset logolla.
(Hirn)Funeau kirjoitti:
Paulille pitäisi kaivaa vielä esiin jostain perintölakanat, ne pitsireunukselliset logolla.
(Hirn)Mjoo
No ehkä ei kantsis naputtaa kesän keskellä kaikenlaista turhaa, mutta siksihän tämä palsta on tähän käännetty, että olisi sitä omaa tilliä ja sipulia, perunaa, jota lautaselleen mättää.
Ehkä kaiken pämppäämisen ja syömisen jälkeen luen Paulille unisadun, sillä minulla on kuulemma unettava ääni, ja tarinani ovat aina omia.
(Hihitystä)
- Anonyymi
Puspus
- Anonyymi
Ketä haittaisi vaikka hukkuisinkin...?
Jalkasieni - Anonyymi
Nyt taitaa tulla kyl sen verta hyvät kelit et ennustan rumia lukuja juhannuksen tilastoihin, toivottavasti ihmiset olisivat oppineet jotain mnneistä vuosista?
Toivon olevani väärässä ennusteineni.Pistän paukkuliivit päälle..Saa nähdä minne asti lillun..Virosta vois hakea halvat viinakset..
- Anonyymi
Kyllä siellä on lämmintä ja ihmiset yliarvioivat uimataitonsa kännipäissään. Sanoin täällä mökilläni porukalle ettei kukaan mene sitten uimaan yksin että jonkun on tultava mukaan ettei sitten mitään ikävää satu.
Hyvää ja rauhallista Juhannusta täältäkin suunnalta kaikille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa575114Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent2543562Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks2833446Oot mahtava tyyppi
En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot362883Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär2982666Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?
He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun571950Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas
Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi2911899En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1431829Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti
– Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm321432- 1201185