Olen käyttänyt vuosia itseruskettavia voiteita sekä kasvoihin että vartaloon. Dove, Loreal voide, aerosoli ja seerumi, Dermosil voide ja mousse, Lavera, VitaLiberata ym ovat tuttuja tuotteita. Valmisteet tehosivat vuosia erinomaisesti mutta viimeviikkojen aikana purkkirusketus on josytain syystä tarttunut kasvoihin tehottomammin.
Aikaisemmin laitoin esim. illalla ennen nukkumaan menoa kasvojen puhdistamisen jälkeen yövoiteen ja jonkinajan kuluttua itseruskettavan ja aamulla olen herännyt kaunis rusketus iholla.
Nyt kun huomasin em. ongelman olen toiminut niin että heti kasvojen puhdistuksen jälkeen olen laittanut itseruskettavaa ja vasta jonkinajan kuluttua muut rasvat; ongelma jatkuu = itseruskettava ei tartu kasvoille.
Onkohan syynä Retinolituote jota olen kokeillut muutamien viikkojen ajan; sen jälkeen huomasin itseruskettavan tehotomuuden kasvoille...muualle ne tehoavat edelleen hyvin. Vai onko kasvojen iho tullut vastutuskykyiseksi itseruskettaville sattumalta samaan aikaan kun aloitin retinolituotteen käytön ?
Onko muilla sama ongelmaa ? Muutenkin haluaisin tietää missä järjestyksessä seerumi, hoitovoide ja itseruskettava kannattaa oikeaoppisesti levittää kasvoille ?
Ensin seerumi sitten hoitovoide (päivävoide/yövoide) ja viimeksi itseruskettava ?
...tai...
Ensin itseruskettava, sitten seerumi ja kolmanneksi hoitovoide ? Viekö tämä järjestys tehoa seerumilta jota kuitenkin suositellaan iholle aina ennen muita tuotteita = väheneekö seerumin teho jos alimmaiseksi onkin laittanut itseruskettavaa ??
Kumpi esimerkeistä on oikein ja suositeltavampi vaihtoehto ?
ITSERUSKETTAVA EI TARTU KASVOIHINI
Anonyymi
2
3163
Vastaukset
- Anonyymi
En ole aloittaja mutta minulla on sama ongelma; olemmeko ainoat lajiamme...minä ja aloittaja ?
Kokeilkaa Lumenen self tan dropseja, Itseruskettavat pisarat,sekoita kasvovoiteeseen,ja saan kauniin sävyn kasvoihini,ja käytän Aurinkopuuteria,Lumene esitti tuotteen viime 2019 kesällä,kokeilkaa suosittelen.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523426Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161220
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101109Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49948- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019890- 40785
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202721