kaupassa kun ostat kurkkua? Mihin kiinnität huomiota kurkkua valitessasi?
Nainen mitä ajattelet
7
108
Vastaukset
- Anonyymi
Muistanpa hauskan jutun eräästä miehestä siis eksästäni. Oltiin kaupassa vihannesosastolla, hän kävi hakemassa oikein pitkän ja paksun kurkun vihannestiskistä ja alkoi vähän hullutella, mutta tökkäsikin kurkulla myyjää, kun luuli minun olevan siinä vieressä. Vitsit, että meitä molempia nauratti sen tapahtuman jälkeen:)
- Anonyymi
Ihan noloa! :) joka kerta valitessasi sekä punnitseassani mietin mieshenkilöitä ympärilläni, jotka sen näkevät,että mitä miettivät🤣. Aivan kuin olisin seksilelua valitsemassa. kurkkua en ole koskaan käyttänyt.
- Anonyymi
Katson vain mitat, etten osta turhan isoa (pitkää) oman talouteni käyttöön. Käyryys ja väri ovat sivuseikkoja.
- Anonyymi
No napakkuus on tärkeä juttu. Ei saa olla liian löysä eikä vetinen. Ei myöskään liian haalean värinen eli tummempi värinen. Ei liian kapea vaan mehevä, tiukka ja riittävän pitkä. Oon ollut hevissä töissä eli tiän tään.
- Anonyymi
Lisään vielä, että sopivan kypsien melonien löytämiseen on paljon vaikeampaa antaa vinkkejä. Ananakselle, luumuilke ym.paljo helpompaa.
- Anonyymi
Sinä kyselijäpoikanen oot kattonu liikaa pornoa.
- Anonyymi
Puristan napakasti kurkun molemmista päistä, jotta ei ole vanha. Joskus kieltämättä voi näyttää nololta. Varsinkin kun "hän" näki...
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1164895Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1153978Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2153896Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1721369En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155