Luuletko tosiaan että olet uskossa vaikka ei perhekuntasi on pelastunut ? Muista että puhdistuneet otetaan ja saastaat jätetään odottamaan helvettiä.
Gakkuppi !!!!
19
60
Vastaukset
Apt 16:31 Niin he sanoivat: "Usko Herraan Jeesukseen, niin sinä pelastut, niin myös sinun perhekuntasi".
- Anonyymi
Mites tän tulkitset? Yksi perheestä pelastuu ja muut bonuksena vai että kaikkien pitää pelastua muuten ei yksikään pelastu?
Tulkitsen niin että vain pienen pieni joukko joka sinnikkäästi etsii Jumaluutta omaan elämään niin että heidän läsnäolo sanomatta mitään Jumalan Voima koskettaa ja antaa synnintuntoa niin että ihmiset juoksee Kristukseen hakemaan synnistäapua jos sallit tällainen vertauskuva ja ilmaisu.
- Anonyymi
Savis kirjoitti:
Tulkitsen niin että vain pienen pieni joukko joka sinnikkäästi etsii Jumaluutta omaan elämään niin että heidän läsnäolo sanomatta mitään Jumalan Voima koskettaa ja antaa synnintuntoa niin että ihmiset juoksee Kristukseen hakemaan synnistäapua jos sallit tällainen vertauskuva ja ilmaisu.
Johan oli lause. Tuo "hakemaan synnistäapua" oli vielä kuin kirsikkana kakun päällä. Ei kai synnistä apua haeta?
Mistä johtuu, että kiivas uskovaisuus ja heikko sivistystaso tuntuvat usein korreloivan?
- Anonyymi
Mahdavaa julitsusta!
Taivas paikka varma!
Vain Oikea median lukioille!
TIRSK! Mutta mutta !!! Mitä avuksi kun perhejäsenet ryyppää ja rällästää eikä ole mitään merkkejä sitä,, että he pelastuisivat? Ja niin on käynyt useissa uskovaisten perheissä ettei kukaan pelastuu. Siis jotain on perinnäisopeissa pahasti pielessä kun eivät ihmiset ja uskovaiset puhdistuu. Koska vain puhditunut ja synnitön seurakunta nostetaan ylös.
- Anonyymi
Esirukous auttaa ja aivan varmasti Jumala kuulee rukouksemme. Amen
- Anonyymi
Tuskin tuo täällä selviää.
- Anonyymi
Kunhan Savis joskus selviäisi, liikaa Cola Zeroa päässä taas tälle päivälle.
TIRSK!
Kakkien on kompattava kyseistä kakkakuppia.
Ei omaan ihmisvoimaan vaan Hengen Voimaan Jumalaan ja Jumalasta.
uppista vaan !!
- Anonyymi
Näinhän se on. Tältäkään palstalta ei montaa pelastu vaikka moni niin kuvittelee.
- Anonyymi
"...niin myös sinun perhekuntasi" viittaa siihen, että myös perhekunta pelastuu uskomalla Jeesukseen. Ei Raamattu väitä mitään dominoefektiä tapahtuvaksi.
Jos ymmärrän aloituksen oikein, niin Savis on keksinyt aivan uuden opin, jota tuskin kovin moni on missään koskaan opettanut.
Ei se ole mikän uuden opin joka Pyhä Raamattu opettaa että lusteet niputetaan jotka ovat niin saastuneet että ei kelpaa muu kun poltettavaksi !!
Savis kirjoitti:
Ei se ole mikän uuden opin joka Pyhä Raamattu opettaa että lusteet niputetaan jotka ovat niin saastuneet että ei kelpaa muu kun poltettavaksi !!
Tarkoitan uudella opilla sitä, että väität aloituksessa niin hullunkurista, että ihminen ei pelastu vaikka uskoo, ellei hänen perhekuntansakin usko.
Väitän että se joka todella Uskoo on niinkuin puro josta virtaa ulos Elämän Vesi ja jokaiseen johon tuo vesi koskee 8ia koko perhekunta pelaqstuu) ja Jumalan Uskon Voima koskee,, niin muuttaa kansaihmiset Hänen kaltaiseksi. Mutta kun on käänetty kaikki sopimaan liperaalisen uskon niin ei luetaan Pyhä Raamattu niinkuin on kirjoitettu. On vain pienenpieni joukko joka pelastuu. He jotka hakevat niinkuin kulta Jumalisuus ja niin joutuvat vainoon kun muuttuvat Kristuksenkaltaiseksi. Suomessa ei kukaan vainotaan. Siis ei ole Uskossa ketään koska he tyytyvät oman Jumalisuuden joka on niin pimeä että pimeys loistaa paremmin kaupungissa.
- Anonyymi
Eroa kirkosta
https://www.eroakirkosta.fi/dynamic/index.php/
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2263312- 582806
Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk182441Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I212421Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve701909Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä841830Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401812Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro181791Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.851639Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli65965