Eli siis juhannuksena tuossa vietin juhannusta erään naikkosen kanssa kehen tutustuin toukokuun viimeisellä viikolla. Juhannuksena molemmat olimme juoneet muutamat oluet ja tämä nainen sitten teki aloitteen ja rupesi aluksi halailemaan kokoaika ja lopulta suuteli. Selvinpäin sen noin. promillen humalan jälkeen asiasta ei olla keskusteltu mitään. Kuitenkin kiinnostuin tämän jälkeen tästä naisesta ja hänkin on kysynyt minua ulos juhannuksen jälkeen monesti, mutta en sitten tiedä haluaako hän minusta vain kaverin. En ole viitsinyt kertoa kiinnostuksestani tälle, koska en halua "pilata" nykyistä suhdettamme. Haluan säilyttää hänet ainakin hyvänä kaverina. Ystäväni sanovat jatkuvasti minulle, että minun pitäisi vain kysyä häneltä mitä hän haluaa minulta. Se on vain vaikeaa tälläiselle miehelle joka on aikasemmin saanut torut jopa kaverisuhteesta tämän tyyppisen jälkeen.
Onko hän siis oikeasti kiinnostunut, ei jaksaisi hirveän pitkään enään kituutta itseä enkä oikein tiedä mitä tehdä aikasempien asioiden takia. Tämän naisen logiikka hämmentää.
Mitä meinaa naisen osalta?
1
118
Vastaukset
- Anonyymi
Moi
Minä en kännissäkään suutele miehiä, jotka näen vain kaverina. Tai yleisesti sen jälkeen vieläpä kyselisi ulos. Eikö tuossa nyt ole sinulle annettu aika suoraan viestiä, että kiinnostusta voisi olla?
Naisen logiikka ei ole yhtään hämmentävä: Kukaan muuhan kuin tyttö itse ei voi sinulle kertoa. Ja jos et uskalla kysyä, niin jää todennäköisesti mysteeriksi. Voit yrittää tulkita eleitä, mutta silloin ne jää sinun tulkinnoiksi ja mutuiksi.
Itsensä haavoittuvaiseen asemaan laittaminen on aina vaikeaa kaikille, naisille ja miehille. Yllättyisin, jos ei tuo nainen nyt samalla tuskailisi ihan samalla tavalla kuin sinäkin.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla5441782Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,18877- 84863
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101806Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50719- 63705
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki2697- 63666
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?73618- 65533