Suomalaiset jäivät rannalle

Hyvien virkojen jaossa EU:ssa.....tuliko yllätyksenä jollekkin? Suomi ei merkitse mitään Eu:ssa ja on aivan sama vaikka häivyttäisiin koko paskaliitosta,voittaisimme vain.
7<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Suomen mediassa nostetaan aina esille kotimaisia nimiä johonkin virkaan vaikka heillä ei ole mitään mahdollisuuksia tulla valituksi.

Äänestä

Se on totta, että sukupuolen perusteella ei työpaikkoja saa jakaa kunhan hakijana vain on nainen. Tasa-arvo se olla pitää.Eikös ne naiset juuri tätä tasa-arvoa kannata jossa sukupuoli ei saa ratkaista.

1Äänestä

Jos ollaan oikein kuuliaisia ja noudatetaan muista EU- maista poiketen po tiukimmin ja ensimmäisenä kaikkia uusia säännöksiä, voi olla, että joskus vuosikymmenien sastossa saatetaan joku virka saada armosta.

Olkaamme siis edelleen mallioppilaita ja tehkäämme kaikki ensimmäisenä, jolloin muiden ei tarvitse tehdä samoja virheitä, jos säännöt osoittautuvat huonoksi.
Siispä, otetaan nyt ensimmäisenä käyttöön polttomoottoriautojen kieltäminen. Muut sitten saavat kokemusta mitä virheitä kannattaa välttää.

Scheinin apua voi tarvittaessa kysyä, ettei vaan loukkaa Suomen perustuslakia ja EU :n ihmisoikeussäännöstä, jos ei ensimmäisenä ja tiukimmin jotain toteuteta.

Kyllä se virka vielä irtoaa, tai ainakin jokin apulaispiälysmiehen paikka.

Äänestä

Valittu puheenjohtaja ei ole ollut koskaan edes ehdolla eu vaaleissa . Kabinettipolitiikka jyllää.

Äänestä

Suomen medialla ja poliitikoilla on jokin käsittämätön suuruudenhulluustauti.
He luulee että 5 miljoonainen kansa pelastaa maapallon ja vaikuttaa suuria asioita 500 miljoonaisessa euroopassa.
Eikö voisi jo mennä perille pääkoppaan että ne kohtelee teitä samalla tavalla kuin te kohtelette Suomen rahvasta. Halveksien teeskennellen riistäen ja hyväksikäyttäen.

heidän silmissään te olette pelkät pellet.

Äänestä

Olisitko aloittaja todellakin halunnut jomman kumman suomipojista todellakin Eu johtotehtäviin?

Suomen ehdokkaat olivat
Ollii "Turkki väkisin EU jäseneksi" Rehn
Erkki "en osaa matematiikkaa" Liikanen

Äänestä

Olivathan Liikanen ja Rehn kuitenkin keskusteluissa mukana loppuun asti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hyvien virkojen jaossa EU:ssa.....tuliko yllätyksenä jollekkin? Suomi ei merkitse mitään Eu:ssa ja on aivan sama vaikka häivyttäisiin koko paskaliitosta,voittaisimme vain.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu