Siirtyykö teilläkin kaikki lukemanne suomi24:n ketjut automaattisesti sivulle "Hyvä Telian asiakas, onnittelut! Hyvä Telian Käyttäjä, Me juhlimme vuosipäiväämme, ja sinut on valittu voittamaan tämän päivän ilmainen palkinto! Sinun täytyy vain vastata anonyymiin kyselyymme lunastaaksesi sen!"
Vaikea lukea mitään ketjua, kun kesken kaiken heittää tuonne...
Kerpeleen Telia
10
102
Vastaukset
- Anonyymi
Luulen, ettei tuolla ole mitään tekemistä Telian kanssa.
- Anonyymi
Niin minäkin veikkaan. Olen Telian asiakas, mutta ei vielä kertaakaan ole ollut samaa ongelmaa kuin aloittajalla.
- Anonyymi
Sinulla taitaa olla malwarea tai virus.
Mä oon kettuillut täällä niin paljon Teliasta, että ne skippaa mut jo. En oo hyvä asiakas! 😂
Sama vika, mutta DNA:n nimissä. Tiukensin Firefoxin sisällön esto asetusta ja ongelma loppui.
- Anonyymi
lisää firefoxiin lisäosa adblock plus
- Anonyymi
Mulla sama juttu jo useamman päivän. Mulla ei firefoxia mut jottain tarttis tehdä... Raivostuttavaa.
- Anonyymi
Selaimessa sellainen asetus että: block all pop-up windows, eli et halua katsoa mitään silmille hyppääviä ikkunoita mistään paikasta.
Eivätkä nuo välttämättä edes ole operaattorilta vaan jotain huijaushöpötyksiä. - Anonyymi
Estämällä kolmannen osapuolen evästeet pääsin tuosta hulluksi ajavasta sivusta.
- Anonyymi
Myös DNA:n nimissä on tullut niitä häirikköviestejä. Soitin DNA:lle, ja siellä sanoivat, että häirintäviestit eivät ole DNA:n. Annoin tiedot DNA:lle, ja kertoivat, että asia viedään eteenpäin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017443
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?805028- 794859
- 1324258
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103048- 522689
- 402586
- 502237
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102211Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211840