Siirtyykö teilläkin kaikki lukemanne suomi24:n ketjut automaattisesti sivulle "Hyvä Telian asiakas, onnittelut! Hyvä Telian Käyttäjä, Me juhlimme vuosipäiväämme, ja sinut on valittu voittamaan tämän päivän ilmainen palkinto! Sinun täytyy vain vastata anonyymiin kyselyymme lunastaaksesi sen!"
Vaikea lukea mitään ketjua, kun kesken kaiken heittää tuonne...
Kerpeleen Telia
10
183
Vastaukset
- Anonyymi
Luulen, ettei tuolla ole mitään tekemistä Telian kanssa.
- Anonyymi
Niin minäkin veikkaan. Olen Telian asiakas, mutta ei vielä kertaakaan ole ollut samaa ongelmaa kuin aloittajalla.
- Anonyymi
Sinulla taitaa olla malwarea tai virus.
Mä oon kettuillut täällä niin paljon Teliasta, että ne skippaa mut jo. En oo hyvä asiakas! 😂
Sama vika, mutta DNA:n nimissä. Tiukensin Firefoxin sisällön esto asetusta ja ongelma loppui.
- Anonyymi
lisää firefoxiin lisäosa adblock plus
- Anonyymi
Mulla sama juttu jo useamman päivän. Mulla ei firefoxia mut jottain tarttis tehdä... Raivostuttavaa.
- Anonyymi
Selaimessa sellainen asetus että: block all pop-up windows, eli et halua katsoa mitään silmille hyppääviä ikkunoita mistään paikasta.
Eivätkä nuo välttämättä edes ole operaattorilta vaan jotain huijaushöpötyksiä. - Anonyymi
Estämällä kolmannen osapuolen evästeet pääsin tuosta hulluksi ajavasta sivusta.
- Anonyymi
Myös DNA:n nimissä on tullut niitä häirikköviestejä. Soitin DNA:lle, ja siellä sanoivat, että häirintäviestit eivät ole DNA:n. Annoin tiedot DNA:lle, ja kertoivat, että asia viedään eteenpäin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101064
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82794Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat262586Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede15563- 65531
- 92499
- 26492
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 47427
- 30416
