Miehillä ei ole mitään muuta tiettyä vakiominaisuutta kuin että meidän elimistö tuottaa enempi testosteronia luonnollisesti. Seksin, tunteiden ja elintapojen ym suhteen erilaisuuksia on isolla skaalalla. Mies voi tykätä rakastelusta, hitaasta menosta ja neulomisesta, mutta samalla harrastaa vaikka vapaaottelua ja ruoskia itseään metalliruoskalla huvikseen (ja se on muuten terveellistäkin jos ei liian kovaa ruoski). Ei kannata olettaa että jos miehessä on yksi tai muutama ominaisuus, että koko mies määräytyy sen mukaan. Yllätyksiä tulee usein.
Jos löydät miehestä jonkun ominaisuuden mitä et pidä hyvänä, niin älä heitä miestä menemään heti. Puhu siitä ensin. Kysele kunnioittavasti ja hyväntahtoisesti mistä tuo ominaisuus tulee ja vähän hänen taustoista niin ehkä se ominaisuus ei vaikuta enää niin pahalta.
Kannattaa ymmärtää, että mielipiteet ja jopa tunteet ja ajatukset on usein ehdollistettuja eikä sellaisia joita ihminen kantaa koska hän oikeasti uskoo niihin, vaan koska ei ole löytänyt parempaakaan ja on saanut hyväksyntää tuomalla ajatuksensa esille.
Jos haluatta muuttaa ihmisen mielipiteitä ja tunnemaailmaa ym, niin eka asia on että ette tuomitse niitä tunteita ja ajatuksia mitä pidätte toisessa huonona, päästätte irti siitä tuomitsemisesta omassa päässänne. Se tapahtuu ymmärtämällä ettei ihmiset ole syntymästään pahoja ja että ymmärtää oman tietämättömyytensä. Annatte tilaa hengittää.
Tämä on tärkeää koska 99,99% ihmisistä ei ole timantteja tässä yhteiskunnassa vaan kivenmurikoita joihin on tarttunut paskaa ja raatoja. Jos haluatte auttaa noita kivenmurikoita putsaamaan itsensä ja tulemaan kovemmiksi ja kiiltävämmiksi niinkuin te haluaisitte heidän olevan, niin tukekaa heitä. Tukeminen tarkoittaa joskus tiukkana olemista ja aina totuudenmukaisuutta, mutta myös myötätuntoa ja tilan antamista.
Jokaisessa meistä on sisäinen lapsi. Aikuisena me olemme oppineet kurittamaan itseämme, mutta monet tuntuvat häpeävän sisäistä lastaan, varsinkin julkisesti. Ei sitä koko ajan tai edes puolet ajasta tarvi pitää esillä, mutta kyllä sekin tarvii tilaa hengittää.
Hyvä konsti saada ihmisiä elämäänsä on antaa heille jotain aitoa mitä he kaipaavat. Lupa olla oma itsensä on ehkä parhaita asioita mitä toiselle voi antaa. Pitää myös antaa itselleenkin lupa olla vähån enemmän oma itsensä.
Pikkuhiljaa, ei tarvi heti seuraavana päivänä päästää irti kaikista estoista, vaan pikkuhiljaa, mutta rennon määrätietoisesti ja pitkäjänteisesti ruoskimatta itseään henkisesti.
Ja jos ei toimi niin hakekaa paku ja pesari ja iskekää vittu takaraivoon ja kundi pakuun. Sit sinne bdsm-tyrmään orjaksi.
Hullu-ukon miesteniskemisopas
0
271
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523426Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161220
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101094Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49948- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019880- 39777
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt198705