Hullu-ukon miesteniskemisopas

Miehillä ei ole mitään muuta tiettyä vakiominaisuutta kuin että meidän elimistö tuottaa enempi testosteronia luonnollisesti. Seksin, tunteiden ja elintapojen ym suhteen erilaisuuksia on isolla skaalalla. Mies voi tykätä rakastelusta, hitaasta menosta ja neulomisesta, mutta samalla harrastaa vaikka vapaaottelua ja ruoskia itseään metalliruoskalla huvikseen (ja se on muuten terveellistäkin jos ei liian kovaa ruoski). Ei kannata olettaa että jos miehessä on yksi tai muutama ominaisuus, että koko mies määräytyy sen mukaan. Yllätyksiä tulee usein.

Jos löydät miehestä jonkun ominaisuuden mitä et pidä hyvänä, niin älä heitä miestä menemään heti. Puhu siitä ensin. Kysele kunnioittavasti ja hyväntahtoisesti mistä tuo ominaisuus tulee ja vähän hänen taustoista niin ehkä se ominaisuus ei vaikuta enää niin pahalta.
Kannattaa ymmärtää, että mielipiteet ja jopa tunteet ja ajatukset on usein ehdollistettuja eikä sellaisia joita ihminen kantaa koska hän oikeasti uskoo niihin, vaan koska ei ole löytänyt parempaakaan ja on saanut hyväksyntää tuomalla ajatuksensa esille.
Jos haluatta muuttaa ihmisen mielipiteitä ja tunnemaailmaa ym, niin eka asia on että ette tuomitse niitä tunteita ja ajatuksia mitä pidätte toisessa huonona, päästätte irti siitä tuomitsemisesta omassa päässänne. Se tapahtuu ymmärtämällä ettei ihmiset ole syntymästään pahoja ja että ymmärtää oman tietämättömyytensä. Annatte tilaa hengittää.

Tämä on tärkeää koska 99,99% ihmisistä ei ole timantteja tässä yhteiskunnassa vaan kivenmurikoita joihin on tarttunut paskaa ja raatoja. Jos haluatte auttaa noita kivenmurikoita putsaamaan itsensä ja tulemaan kovemmiksi ja kiiltävämmiksi niinkuin te haluaisitte heidän olevan, niin tukekaa heitä. Tukeminen tarkoittaa joskus tiukkana olemista ja aina totuudenmukaisuutta, mutta myös myötätuntoa ja tilan antamista.
Jokaisessa meistä on sisäinen lapsi. Aikuisena me olemme oppineet kurittamaan itseämme, mutta monet tuntuvat häpeävän sisäistä lastaan, varsinkin julkisesti. Ei sitä koko ajan tai edes puolet ajasta tarvi pitää esillä, mutta kyllä sekin tarvii tilaa hengittää.

Hyvä konsti saada ihmisiä elämäänsä on antaa heille jotain aitoa mitä he kaipaavat. Lupa olla oma itsensä on ehkä parhaita asioita mitä toiselle voi antaa. Pitää myös antaa itselleenkin lupa olla vähån enemmän oma itsensä.

Pikkuhiljaa, ei tarvi heti seuraavana päivänä päästää irti kaikista estoista, vaan pikkuhiljaa, mutta rennon määrätietoisesti ja pitkäjänteisesti ruoskimatta itseään henkisesti.

Ja jos ei toimi niin hakekaa paku ja pesari ja iskekää vittu takaraivoon ja kundi pakuun. Sit sinne bdsm-tyrmään orjaksi.

0

196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Näin kun katsoit salaa ja

        Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
        Ikävä
        60
        4866
      2. Katu täyttyy...

        Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
        Ikävä
        36
        2219
      3. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

        No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
        Kotimaiset julkkisjuorut
        58
        1969
      4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

        Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
        Ikävä
        198
        1938
      5. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

        Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
        Maailman menoa
        171
        1589
      6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

        Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
        Maailman menoa
        296
        1515
      7. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

        Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
        Maailman menoa
        207
        1286
      8. Sinut mies vain haluan

        Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
        Ikävä
        88
        1209
      9. Miten suhtautuisit

        jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
        Ikävä
        207
        1182
      10. Mitähän sä näit siinä akassa?

        Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
        Ikävä
        65
        1154
      Aihe