Ehkä v*tuttavin asia varatuissa miehissä kenen kanssa olen puhunut niin kertovat niitä iskuvinkkejä. Tyyliin näin.
Jos olisin sinkku niin olisin heti tinderissä, tekisin niin ja näin niin pesää tulisi. Olen kyllä moneen kertaan Herroille sanonut että te kaikki olisitte sinkkuja jos pesää saisitte edes saman näköisiltä naisilta kenen kanssa nyt olette. Kappas, yksikään miehistä ei uskalla erota tasaisen seksin takia kumppanistaan.  
Kappas, suurin osa miehistä ei kestä sitä psyykkistä kuormitusta sinkkuna.
YTM miehiä ei sitten näihin sekoiteta, ne on miljonääri urheilijoita tai muuten vain komeita julkkiksia joiden jutuista normimies ei hyödy yhtään mitään.
Normi miehen panostus oikeaan käyttäytymiseen ja habitukseen kauniiden naisten vikittelemiseen on oikeasti niin iso kustannut henkisesti,fyysisesti että monet eivät sitä tajuakkaan tai saati onnistu siinä.
Todennäköisesti jopa itse olen feilaamassa koko jutun, jota olen työstänyt muun elämän ohessa. Kliseisin vinkki jota kuulen "ole oma itsesi"  siunaa kertojan tietämättömyyden loppullisesti.
Varatut luulee liikoja.
11
222
Vastaukset
- AnonyymiSuomessa on aikavähän miljonääriurheilijoita. Faktat on vähän hukassa alottajalta. It-alalta löytyy todennäkösemmät miljonäärit. - AnonyymiBravo, ehkä juuri sitä tarkoitinkin, niitä on vähän. It-miljonäärit lasketaan myös YTM miehiksi. 
 
- Niin, tää "ole oma itsesi", porukka taitaa käsittää sen väärin monella tavalla. Yks tapa on että antaa periks heikkouksilleen jatkuvasti, nounou. Toinen on että tunnen jo itteni mutta jostain syystä elämä ei vaan oo sellasta ku sen pitäs. Nounou, et sillon tunne ittees tarpeeks hyvin ja sun pitää tehä LISÄÄ itsetutkimusta, mennä kipupisteisiin ja elää täysimmällä ku sä ny elät. Ei ketään kiinnosta joku henkisesti harmaa paska vaikka ois mitä päällepäin, se ruumis ja raha ei vaan kompensoi tarpeeks kellekään täyspainoselle kumppanille. 
 Ihmiset aliarvioi elämää aivan liikaa ja että joku vitun ruokaympyrä ja joku duuni vaan ja koira ja 2 lasta ja omakotitalo on se juttu. Elää muiden elämää, muiden unelmia... ja sitten valitetaan ettei omana ittenään oleminen toimi. Totta vitussa ei toimi kun et oo menny tarpeeks pitkälle siinä.
 Kokeilepa harrastaa Krav Magaa ja MMA:ta kuukausi ja koita piestä joku 2-3 tyypin jengi joilla on kättä pitempää. Tee sama kun olet harrastanut molempia ja vähän muita juttuja 10 vuotta ja ollut ties missä kahinoissa, vähän eri tulos. See my point? Panostakaa VITTU.- AnonyymiEn tiedä johtuuko ongelmat estyneestä persoonallisuudesta. Lääkäri antoi sen diagnoosin. Eli itseluottamukseni murenee aika ajoin ja varsinkin naisten kanssa kun ne testaavat itsevarmuuttani. Kun se henkinen lukko tulee itselleni niin monikin nainen on sanonut minun olevan outo ja ihmetellyt että mikä minuun tuli. 
 Sellaisen naisen päädyn sänkyyn joka ei kyseenalaista itsevarmuuttani, eli ei testaa mitenkään vaan haluaa munaa, niitä on harvassa enkä ole tuolloin itsekkään nauttinut seksistä. Siis sellainen nainen ei sano tai kerro mitään kielteistä minusta niin en mene lukkoon. Suurin osa naisista ei toimi näin.
 Yritän etsiä terapeuttia, mutta se on pitkä prosessi. Jos tapaan naisen tässä välissä niin kannattaako mun kertoa se?
 
- AnonyymiEn nyt tiedä, mutta voi elämä niitä tilanteita kun ollaan a) humalassa ulkona b) seurueessa on pari varattua miestä ja c) yksi sinkkumies. Ja sitten tää sinkkumies erehtyy sanomaan, että voi kun naisen sais eikä onnaa. Se ohjeiden määrä noilta varatuilta miehiltä. Eikä muuten, mutta kun jossain vaiheessa se menee överiksi. 
 Itseä ärsyttää siinä mielessä, että juu - onhan se tylsää parisuhde-elo, etenkin pitkä. Onnellista ja tylsää. Mielummin kuuntelee niitä sinkkuelämän käänteitä, kun dramaattisimmat käänteet liittyy siihen että 6 kk sitten aamulla väärällä jalalla herättiin ja vähän muka-tapeltiin. En vaihtaisi missään nimessä, mutta ei siitä nyt jutun juurta löydy jos kaikki menee hyvin.
 Mutta sitten nää jotkut menee varmistamaan, ettei varmasti siitä sinkkuelämästäkään kannata puhua, kun heti joutuu länkytyksen ja vääntelyn kohteeksi tuntitolkuiksi (no ei nyt ihan, mutta melkein).- AnonyymiJos joku sinkkuystävistäni alkaa puhua baarissa tuollasia niin olen vaan hiljaa. Evvk. Oma on ongelmansa joku hiivatoosien jahtaaminen. 
 Sinkut ovat, osa heistä vähän joskus kateellisia suhteellisille. Jos on hyvä tasapainoinen suhde jota osaa piristää ja pitää kunnossa niin ei ole tylsää. Saa siitä tylsää jos vaan antaa olla..
 Olen näiden asioiden yläpuolella enkä puutu sinkkujen sekoiluihin, en ota kantaa enkä osallistu siihen lapselliseen naisten kehumiseen. Pikkupojat hiekkalaatikolla..kato tissitissitissi perse uuh uuh. Jtn ylimielisiä pakkelinaamoja kuolaa ja sitten ihmetellään kun ei irtoo. Pitää olla jääkiekkoilija, muusikko, rikas ja tarjota tälle pimulle ja sen kavereille. Sitten irtoaa. Kattellaan ihan vääriä ämmiä. T.mies
 
- AnonyymiAloittajalle: Kysyisin sulta näin: Annatko vai tuhlaanko kallista aikaani liian käytettyyn tavaraan? Puhkinussittu toosa ei jaksa oikein innostaa.... - AnonyymiTämä 
 
- AnonyymiAp on itsestään liikoja luuleva kermaperseämmä. 
 Ketä kiinnostaa joku pelkkä pinta jos pysyvää haluaa.. Ne ns koristellut glittermuijat silotelluine pintoineen ja ylimielisine asenteineen on vaan panemiseen soveltuvia. Korvien välissä pelkkää kusta ja botoxia.
 Mies haluaa aidon ja luonnollisen naisen jos naisen haluaa.
 Nykymaailma ja nykynuoriso on todella itseään täynnä olevaa ja hyvin röyhkeää. Ei kunnioiteta muita.
 Ap olet todennäköisesti vaan halpa horo.
 T.mies
- AnonyymiNumero on helpoin tehdä. Ja kaava. Silti Collins on parempi, kuin dr Phil. 
 https://m.youtube.com/watch?v=dYV6KZpnEak
- AnonyymiMiksi normimiehen pitäisi saada kaunis nainen? Miksi normimies ei tyydy norminaiseen? Luuletko, että kauniit naiset olisivat kauniita ilman jumalatonta satsausta habitukseen? 
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset8310105
- Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen"Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu1307981
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti906027
- Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueitanäin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään564152
- Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueitasillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi804030
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut484005
- Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessäänmutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät503689
- Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntäKriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi603102
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1133080
- Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliinja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali73077