Oikea Moottoritapahtum

Olipa mennyt Oikea Moottoritapahtuma ala-arvoiseksi, vain muutama traktori ,maamoottori ja auto. Työnäytökset mitä sattuu ei aikatauluja, juontaja / äänentoisto fiasko. Mitä on oikein tapahtunut?
14201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Samaa mieltä minäkin. Lapinkansa ja Lounais Lappi hehkuttivat kävijä määrää 7500 kävijää. Kävin kahtenapäivänä hyvä jos kolmeen tuhanteen pääsivät. Henki hukassa!

Äänestä
  • Minusta tapahtuma oli hieno ja hyvässä paikassa, näin työnäytöksiä ja olimme perheemme kanssa kovin otettuja ilmais tapahtumasta. Ei tällaisia ole meidän suunnalla etelässä olenkaan. Onneksi sattui meidän loma-aikaan. Ex. Torniolainen, nykyinen Espoolainen.

    Äänestä

  • Traktorien kiihdytyskisat puuttuivat, siksi vähän yleisöä paikalla ! Ja tapahtuman johdossakin on kuulemma jotakin riitaa !


    Late Lapista.

    Äänestä

Ei kukaan tiennyt tapahtumasta kun sitä ei mainostettu missään. Itse kuulin puskaradion kautta.

Äänestä
  • Perustajajäsenillä meni välit poikki ja eivät mahdu enää samaan tapahtumaan - taisi tulla tälle touhulle loppu.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Perustajajäsenillä meni välit poikki ja eivät mahdu enää samaan tapahtumaan - taisi tulla tälle touhulle loppu.

    Aivan hieno tapahtuma,meidän perhe kyllä viihtyi, lapset pitivät erityisesti niistä poneista joilla ratsastelivat ja silittelivät ettei meinannut kotiin saada.Miesväki oli tietysti koneista erityisen otettu, varsinkin se iso kone jollaista ei ennen oltu nähty,toivottavasti nämä ilmaistapahtumat jatkuvat.Ihmettelen suuresti miten joku kehtaa arvostella jopa haukkua näinkin suurta tapahtumaa joka vieläpä ilman pääsymaksua suurelle yleisölle on mahdollinen.

    Äänestä

Kovin näyttää lujille joillakin ottavan ,eiku uutta kerhoa perustamaan eiköhän se muutaman vuoden taas pyöri.

Äänestä

Todella suuri pettymys. Kävimme lastenkanssa , he odottivat tivolia ja hevosajelua, ei kumpaakaan. Perjantaina ei ainakaan ollut kuin muutama ihminen, epäilen suuresti kävijämäärää.

Äänestä

Minäkin ihmettelen suuresti tapahtuman arvostelijoita, kun joku ryhmittymä näkee näin paljon vaivaa ilmaistapahtuman järjestämiseen!
Jos arvaan oikein, niin arvostelijat eivät ole laittaneet rikkaa ristiin koko tapahtuman eteen, vaan yrittäneet kammeta koko tapahtuman järjestelyjä siinä onnistumatta, hyvä niin.
Arvostelijat ovat kateellisia ja näin ammattilaisen silmissä henkisesti pahoinvoivia joille ei kelpaa mikään!
Suosittelenkin heitä katsomaan puseroidensa sisään ja kysymään itseltään "mitä kuuluu sielunrauhaan?" Ja mahdollisesti hakeutumaan ammattiavun piiriin.
Todella suuret kiitokset järjestelijöille, meidän perheemme nautti suuresti tapahtumasta kahtena päivänä. Ja tarjoilu oli aivan loistavaa raikkaassa ulkoilmassa nautittuna!
Tulemme ensi vuonna uudelleen!
Terveisin Lomalaiset Göteborgista.

Äänestä
  • Jäi vielä äskeiseen kirjoittamatta, tämäpä oli mukava sosiaalinen tapahtuma jossa sai jutella vanhojen tuttujen ja paikallisten kanssa. Todella suuret kiitokset tapahtuman järjestäjille! Ei aina tarvitse mennä raha edellä!

    Äänestä

Ketä käy kattomassa vanhoja romuja 2019.

Äänestä

Göteborgin lomalaiset kävivät varmaan ensimmäistäkertaa tapahtumassa. Kaksivuotias sitten Torandassa oli menoa ja meininkiä, työnäytöksiä onnistuivat ja puitteet olivat kunnossa. Rompekauppiaita useita kymmeniä. Autoja, moottoreita,mopoja ja yms oli yli viisisataa. Nyt raviradalla oli vain varjo siitä. Näköjään aikansa kutakin.

Äänestä
  • Ruottalassa serkkupoikien pelloilla kone näyttelyssä oli kokonaan eri meininki, oli katseltavaa ja yleisöä enemmän kuin paljon ! Göteborgilaiset eivät varmaan käyneet siellä viihtymässä!

    Late Lapista.

    Äänestä

Olipa onnetonta menoa. Moottorit kävi yksikseen, ei esittelijöitä. Missä turvallisuus!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olipa mennyt Oikea Moottoritapahtuma ala-arvoiseksi, vain muutama traktori ,maamoottori ja auto. Työnäytökset mitä sattuu ei aikatauluja, juontaja / äänentoisto fiasko. Mitä on oikein tapahtunut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu