Sinkkuus masentaa

Kyllä se näin on kun ikää alkaa tulemaan, vaikks viel nuori onkin. Mutta naisjutut vaa pahenee ja huononee. Ihminen alkaa lihoo, masentuun syömää paskaa. Ja päivittäin runkkaaki, kun ei naista saa. Täs alkaa jo tuntuu että on kauan yksin..
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Yksinolossa on paljon hyvääkin. Voit levätä silloin kun haluat, tehdä mitä haluat, harrastaa jotain ilman toisen mielipidettä. Ainut negatiivinen vivahde voi olla seksielämä mutta sinkuilla voi olla aktiivisempi seksielämä mitä avioliitossa olevilla. Joku voi yksinkertaisena ajatella avioliiton tai parisuhteen tarkoittavan hyvää seksiä niin paljon kuin vain haluat. Tosielämässä yli puolet avioliitossa asuvista ovat tyytymättömiä kumppaninsa seksuaaliseen suoritteeseen.
Olisiko sinkkuna mukavempaa?

Äänestä
  • Totta tuo kyllä.

    Äänestä

Seksielämää ei minulla taas ole koskaan ollut. Yksi lyhyt seurustelusuhde ja seksiä 2 kertaa. Ei muuta. En halua riskeerata sukupuolitauteja tai raskauksia. Siispä ilman. No oma käsi aina kun on ihan pakko, mutta sitäkin koitan vähentää ja oppia enemmän itsehillintää. Ei pornoa tai mitään mikä herättää himoja. Nykymaailmassa vaan on aivan kaikkea tällaista mahdotonta välttää.

Mutta näin aion elää koko elämäni ellei joku kiva nainen ilmaannu. Itse en aio etsiä enkä tehdä aloitteita. Se on naisen homma. Piste.

Kiva se on yksinkin elää. Tärkeintä on tämä vapaus. Kirjat, elokuvat ja sarjat, hyvä musiikki, kitara, videopelit ja kotitreenailu käsipainoilla ja kehonpainolla. Siinä mun vapaa-aika-aktiviteetit aina. Hyvin pysyy mielenkiinto yllä.

Tsemppiä aloittajalle! Etsit vaan mielekästä vapaa-aikatekemistä niin siitä se. Liikunta virkistää ja parantaa fiilistä. Kannattaa.

Olen ikisinkkumies 42-v.

Äänestä
  • Jep olen sama mieltä, en jaksa ettiä ja mitää, saa nainen löytää mut.

    Äänestä

No kannattaa miettiä asiaa niin, että kaiken mitä milloinkin elämässäsi teet, on sinua itseäsi varten. Vaikka sä viet jonkun naisen syömään ja elokuviin, niin kyllähän sä silloinkin itse jotain haluat...Miksi sitten tuhoat itseäsi vaikka huonolla ruualla jne.

Runkkaaminenkaan ei ole oikeasti pahasta ollenkaam, jos sen tekee itsensä vuoksi. Hyväilee kunnolla ja pitää itsestään siinäkin.

Oikeasti toisen silmään aina itseensä tyytyväinen ja itsestään huoltapitävä kiinnittää huomiota. Sellainen "anteeksi että olen olemassa"-tyyppi luo luonnostaan sellaisen kuvan, että tuossa on taakka ja vaikea tapaus...Se on varmasti jossain ihmisten vaistoissa jo nakutettu dna;han.

Masentuminen kannattaa ottaa vakavasti. Jos ei osaa itse sille tehdä mitään, niin mars mars jonnekin lääkärin juttusille. Turha sitä on koko elämää murehtia. Se ei murehtimalla pois mene...

Äänestä

Ja koko paska tinderi saa jäädä, sielä vaa nirppanokkia naisia.

Äänestä

Itse en ole masentunut ja koen sinkkuudessa olevan hyviäkin puolia, kuten oma vapaus, mutta kieltämättä välillä toivoisi löytävänsä elämänkumppanin. Nyt keski-iässä pysyvä kumppani pitäisi viimeistään löytää, että olisi rinnalla sitten vanhanakin. Deittisovelluksia en ole toistaiseksi kokeillut, koska arvelen etten löydä niistä mitään. Pitäisi olla muita tilaisuuksia tavata, mielellään livenä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kyllä se näin on kun ikää alkaa tulemaan, vaikks viel nuori onkin. Mutta naisjutut vaa pahenee ja huononee. Ihminen alkaa lihoo, masentuun syömää paskaa. Ja päivittäin runkkaaki, kun ei naista saa. Täs alkaa jo tuntuu että on kauan yksin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu