Totta kai töitä vieroksuva persaukinen vasuri

kannattaa vasemmistohallitusta, siksi että toivoo saavansa vähän enemmän kelasta. Mutta ei raha kasva puissa, kuten persaukinen luulee.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei vaan suomalainen työläinen kannattaa Rinteen demarijohtoista hallitusta joka ei Sipilän, Orpon ja Soinin porvarihallituksen tapaan vie tuhkiakin pesästä. Veronkierron tukemista, valtion velkaannuttamista ja työväestön kikyttämistä, hyvinvointipalvelujen alasajoa, siinä porvaripolitiikka pähkinänkuoressa.

Äänestä
  • Vasemmisto nostaa vaan veroja

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kannattaa vasemmistohallitusta, siksi että toivoo saavansa vähän enemmän kelasta. Mutta ei raha kasva puissa, kuten persaukinen luulee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu