Auttaisko pettäminen

Anonyymi

Mieheni on satuttanut minua puheillaan muille naisille kuinka olen virhe yms! Mutta ei osaa sanoa syytä tähän ja pyytelee anteeksi ja en ole virhe ja kuinka mua rakastaa ja haluaa.. Muistan nämä kaikki kivut ja tunteet ja suhde junnaa paikoillaan kämppä kaveri tasolla. Auttaisko pettäminen unohtamaan hänen aiheuttaman ahdistuksen ja mun itsetunnon polkemisen maahan?

3

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      pettäminen on aivan liian naivia. Se ei hyodytä ketään.

      Jos todella haluat tilanteeseen muutoksen ja itsellesi sielunrauhan, jätät tuon valehtelevan ja roskaa lässyttävän idiootin.

      Vain poistut miehen ympyroistä täydellisesti, lopetat kaiken yhetydenpidon hänen kanssaan ja alat elää tavalla jonka koet itsellesi sopivaksi. Hankit uusia ystäviä, keskittäydyt kehittämään itseäsi henkisesti (menet eri kursseille joita Suomi tarjoaa lähes ilmaiseksi) ts.tietoisesti kohotat itsesi tuolta itsetunnonn poljennan alta tasolle jonne sinä kuulut: älykkäämpien ihmisten seuraan heidän kanssaan tasaveroisena.

      Ehkä opit tuosta sen verran että valitset ystäväsi huolellisemmin tulevaisuudessa,

    • Sun mies potee susta mustasukkasuutta. Ihan ilmeisesti. Siihen pettäminen ei auta, vaan pahentaa vain. Puolin ja toisin.

      Kokeilkaas yhdessä sen sijaan mennä johonkin seksuaaliseen ympäristöön parina. Johonkin seksimessuille tai vaikka pervoklubille. Sovittaen, etukäteen, "kahden ihmisen salaliittona", kuten eräs eksäni kiteytti ihanteellisen parisuhteen. "Pettäkää jossakin yhteydessä koko yhteiskuntaa, ja kaikkia niitä muita", sen sijaan että kumpikaan pettäisi toista.

      Koska toi on hoteinta ikinä. Aivan toisella tasolla kun edes oman itsetunnon keräääminen millään tinderhommilla. Ja siis toi oikeesti voi jopa korjata kariutuneen parisuhteenkin, yön yli!

    • Sanoo muille naisille virheeksi = saalistus käynnissä
      Sinulle selittää sanomisensa parhain = ei uskalla/halua olla yksin
      Suhde kämppäkaveritasolla = ei todellista tunneyhteyttä ergo rakkautta

      Pettäminen tuskin auttaa mitään, piekmminkin päinvastoin, mutta eipä tuo suhdekaan kertomasi perusteella toimi alkuunkaan ja sinällän ei ole oikeastaan parisuhde ensinkään.

      Miksi olette yhdessä, mitä Sinä saat tuolta suhteelta, mitä luulet toisen saavan siltä? Jääkö teistä kumpikaan ns. plussalle suhteessanne, ei siltä kuulosta?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      249
      14184
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      61
      7210
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      200
      6937
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      41
      5029
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      109
      4807
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      74
      4677
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      78
      4383
    8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      19
      4361
    9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4132
    10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      101
      3921
    Aihe