Mieheni on satuttanut minua puheillaan muille naisille kuinka olen virhe yms! Mutta ei osaa sanoa syytä tähän ja pyytelee anteeksi ja en ole virhe ja kuinka mua rakastaa ja haluaa.. Muistan nämä kaikki kivut ja tunteet ja suhde junnaa paikoillaan kämppä kaveri tasolla. Auttaisko pettäminen unohtamaan hänen aiheuttaman ahdistuksen ja mun itsetunnon polkemisen maahan?
Auttaisko pettäminen
3
126
Vastaukset
- Anonyymi
pettäminen on aivan liian naivia. Se ei hyodytä ketään.
Jos todella haluat tilanteeseen muutoksen ja itsellesi sielunrauhan, jätät tuon valehtelevan ja roskaa lässyttävän idiootin.
Vain poistut miehen ympyroistä täydellisesti, lopetat kaiken yhetydenpidon hänen kanssaan ja alat elää tavalla jonka koet itsellesi sopivaksi. Hankit uusia ystäviä, keskittäydyt kehittämään itseäsi henkisesti (menet eri kursseille joita Suomi tarjoaa lähes ilmaiseksi) ts.tietoisesti kohotat itsesi tuolta itsetunnonn poljennan alta tasolle jonne sinä kuulut: älykkäämpien ihmisten seuraan heidän kanssaan tasaveroisena.
Ehkä opit tuosta sen verran että valitset ystäväsi huolellisemmin tulevaisuudessa, Sun mies potee susta mustasukkasuutta. Ihan ilmeisesti. Siihen pettäminen ei auta, vaan pahentaa vain. Puolin ja toisin.
Kokeilkaas yhdessä sen sijaan mennä johonkin seksuaaliseen ympäristöön parina. Johonkin seksimessuille tai vaikka pervoklubille. Sovittaen, etukäteen, "kahden ihmisen salaliittona", kuten eräs eksäni kiteytti ihanteellisen parisuhteen. "Pettäkää jossakin yhteydessä koko yhteiskuntaa, ja kaikkia niitä muita", sen sijaan että kumpikaan pettäisi toista.
Koska toi on hoteinta ikinä. Aivan toisella tasolla kun edes oman itsetunnon keräääminen millään tinderhommilla. Ja siis toi oikeesti voi jopa korjata kariutuneen parisuhteenkin, yön yli!Sanoo muille naisille virheeksi = saalistus käynnissä
Sinulle selittää sanomisensa parhain = ei uskalla/halua olla yksin
Suhde kämppäkaveritasolla = ei todellista tunneyhteyttä ergo rakkautta
Pettäminen tuskin auttaa mitään, piekmminkin päinvastoin, mutta eipä tuo suhdekaan kertomasi perusteella toimi alkuunkaan ja sinällän ei ole oikeastaan parisuhde ensinkään.
Miksi olette yhdessä, mitä Sinä saat tuolta suhteelta, mitä luulet toisen saavan siltä? Jääkö teistä kumpikaan ns. plussalle suhteessanne, ei siltä kuulosta?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648