Auttaisko pettäminen

Anonyymi

Mieheni on satuttanut minua puheillaan muille naisille kuinka olen virhe yms! Mutta ei osaa sanoa syytä tähän ja pyytelee anteeksi ja en ole virhe ja kuinka mua rakastaa ja haluaa.. Muistan nämä kaikki kivut ja tunteet ja suhde junnaa paikoillaan kämppä kaveri tasolla. Auttaisko pettäminen unohtamaan hänen aiheuttaman ahdistuksen ja mun itsetunnon polkemisen maahan?

3

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      pettäminen on aivan liian naivia. Se ei hyodytä ketään.

      Jos todella haluat tilanteeseen muutoksen ja itsellesi sielunrauhan, jätät tuon valehtelevan ja roskaa lässyttävän idiootin.

      Vain poistut miehen ympyroistä täydellisesti, lopetat kaiken yhetydenpidon hänen kanssaan ja alat elää tavalla jonka koet itsellesi sopivaksi. Hankit uusia ystäviä, keskittäydyt kehittämään itseäsi henkisesti (menet eri kursseille joita Suomi tarjoaa lähes ilmaiseksi) ts.tietoisesti kohotat itsesi tuolta itsetunnonn poljennan alta tasolle jonne sinä kuulut: älykkäämpien ihmisten seuraan heidän kanssaan tasaveroisena.

      Ehkä opit tuosta sen verran että valitset ystäväsi huolellisemmin tulevaisuudessa,

    • Sun mies potee susta mustasukkasuutta. Ihan ilmeisesti. Siihen pettäminen ei auta, vaan pahentaa vain. Puolin ja toisin.

      Kokeilkaas yhdessä sen sijaan mennä johonkin seksuaaliseen ympäristöön parina. Johonkin seksimessuille tai vaikka pervoklubille. Sovittaen, etukäteen, "kahden ihmisen salaliittona", kuten eräs eksäni kiteytti ihanteellisen parisuhteen. "Pettäkää jossakin yhteydessä koko yhteiskuntaa, ja kaikkia niitä muita", sen sijaan että kumpikaan pettäisi toista.

      Koska toi on hoteinta ikinä. Aivan toisella tasolla kun edes oman itsetunnon keräääminen millään tinderhommilla. Ja siis toi oikeesti voi jopa korjata kariutuneen parisuhteenkin, yön yli!

    • Sanoo muille naisille virheeksi = saalistus käynnissä
      Sinulle selittää sanomisensa parhain = ei uskalla/halua olla yksin
      Suhde kämppäkaveritasolla = ei todellista tunneyhteyttä ergo rakkautta

      Pettäminen tuskin auttaa mitään, piekmminkin päinvastoin, mutta eipä tuo suhdekaan kertomasi perusteella toimi alkuunkaan ja sinällän ei ole oikeastaan parisuhde ensinkään.

      Miksi olette yhdessä, mitä Sinä saat tuolta suhteelta, mitä luulet toisen saavan siltä? Jääkö teistä kumpikaan ns. plussalle suhteessanne, ei siltä kuulosta?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      101
      1795
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1170
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      444
      1139
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1043
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      131
      822
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      821
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      49
      766
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      763
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      718
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      681
    Aihe