ilta sanomat kirjoitti aamun etusivulla että Sipilä ja Rinne ovat Suomen vihatuimat ihmiset minun mielestä se texti oli todella törkeetä ajatellen asianomaisten lapsia omaisia ja heitä itseään en äänestäs kumpaakaan herraa olen Halla-ahon miehiä se uutinen on hävinny kun just katsoin galluppi jos sitä oli uskomaton et nää keltaset sivut voi kirjoittaa ihan mitä vaan mää oon vieläkin siitä saastasta vihanen häpeä ILTA SANOMAT
ilta sanomien vihapuhe tänä aamuna
8
111
Vastaukset
Kansalta tulee Totuus.
- Anonyymi
Iltapäivälehtien sivuilla roikkuvat ja kommentoivat ihmiset eivät ole mikään "kansa".
- Anonyymi
Kyllä näin on. Osa on varmasti suomen kansalaisia, mutta vain murto-osa kansasta. Tavalliset ihmiset käyvät töissä ja tekevät jotain ihan muuta kuin roikkuvat iltapäivälehtien sivuilla. Sitten on vielä ne putinin trollit jotka siellä provosoivat, ja heikkopäiset kansalaiset sitten seuraavat trolleja. Maanantaina tuli juuri dokumentti noista putinin trolleista, ja kuinka ne koittavat vaikuttaa politiikkaan amerikassa ja euroopassa, on edelleen katsottavissa areenassa.
- Anonyymi
Mikä tämän gallupin kasasi? Tuohan on vihapuhetta ja maalitttamista jos mikä. Ilmeisesti ei ollut persutaho kun ei tuomita.
- Anonyymi
Täysi aiheellinen kommentti kun eivät normaali puhetta kuuntele
- Anonyymi
Itse en vihaa koskaan henkilöä, sillä jokainen meistä tekee silloin ja tällöin virheellisiä päätöksiä. Mutta minä raivostun epäoikeudenmukaisista päätöksistä ja tuon esille sen siinä muodossa, miten reagoin ko. päätökseen.
Huom! Ihmisen ja päätöksen välillä on selvä ero. Päätöksiä voi muuttaa, jos kyseinen asia on epäoikeudenmukainen jne. Miksi siis vihata sen vuoksi ihmisiä, sillä vain myrkyttää oman mielentilansa. Se, jota sorretaan, on lopultakin aina paremmassa asemassa kuin sortaja. Miettikääpä, mitä mieltä itse olette tästä asiasta.- Anonyymi
"sillä jokainen meistä tekee silloin ja tällöin virheellisiä päätöksiä"
Mutta kun Sipilä teki lähes kokoajan. Mutta turha silti häntä on vihata kun nuo päätökset kuitenkin oli odottetuja ja suomalaiset äänestäjät antoi siihen mahdollisuuden.
- Anonyymi
Kukas sitä nyt Sipilästä tykkäisi :) Se kun vei kaikilta melkein kaiken ja laittoi työttömät töihin:) Mutta sitä minä en kyllä ymmärrä ... vielä... miksi Rinnettä vihataan, hänhän on luvannut kaikille kaikkea lisää:)
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5308937Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1606144Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3745203Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664749Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s984351Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664053SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1853942- 921886
- 1031404
- 47969