Suomalaisia liivikauppoja isoilla ympäryksillä?

Anonyymi

Tarvitsisin edestä kiinnitettävät liivit ehkä 115-120 dd, mistähän löytäisin nätit?
En halua ulkomailta tilata kuitenkaan.
Kiitos avusta!
Myös nättejä yömekkoja kaipaan liukkaasta kankaasta, ei mitään paituleita tms.

10

183

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kävin Lorellassa niin minulle ehdotettiin edestä kiinnitettäviä liivejä joista en tykännyt kun aika iäkäs olen.. Myyjä kertoi niiden kyllä olevan todella suosittuja..

    • Anonyymi

      Lumingerie sieltä löytyy paljon eri liivejä ja hyvä opstus. suomalainen fima.

    • Anonyymi

      Mikä etu on edestä kiinnitettävissä? Kysyn ihan vilpittömästi tietämättömyyttäni, onko helpompi pukea päälle tms?

      • Anonyymi

        Selkä ja olkapää vaivaisena ei voi kiemurrella takaa kiinnitettäviä itse päälle.
        Kiertoliikkeet just on selkäsairailta usein kiellettyjä.
        Se on mulla syynä edestä kiinnitettävien haluuni.


    • miss mary liiveistä olikohan se numero 2424 on edestä kiinnitettävä malli,isoja kokoja löytyy.Löysin itse valkoiset kirpparilta,ovat hyvin tukevat.Tarvitsisin kyllä isommat,suunnitelmissa on tilata.

      • Ostatteko muuten yleensä paljon liivejä kirpparilta?


    • Anonyymi

      Suomen Liivineulomo tekee liivejä mittojen mukaan kaiken kokoisille.

    • Hei. Minusta ainakin meritta bra ja porvoossa magy`s ovat liiviliikeitä joista löytyy isoillakin ympärysmitoilla liivejä. Juuri eilen olinkin tuolla porvoossa ja etsin itselleni rintaliivejä koossa 110. Kuitenkin kun kokeilin kolmia liivejä niin miss mary 2424 mallisissa päädyin sitten kuitenkin kokoon 105 f.
      Ovat niin erilaisia mitoitukseltaan,kun ostin berliinistä korset engelkeltä korseletin kokoa 115 d,On se kuitenkin aika lähelle samaa kokoa.
      Klingeliltä on tullut tilailtua matkahuollon kautta,viimeksi naturanan korseletti. Muuten hyvä mutta olkaimet ovat aivan liian kapeat ja sukkanauhan kiinnityksiä saisi olla 6. Noita myös löytyy aina kokoon 120 d.
      Kannattaa ehkä katsoa miss maryn etukiinnikkeisiä malleja ,en nyt muista kokoja

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Liivin pitää olla seksikkäitä vaikka olisikin isoille tytöille.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      467
      4074
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      318
      1702
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      116
      1536
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      89
      1484
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1418
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      60
      1385
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      52
      1326
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      1245
    9. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      45
      1099
    10. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      34
      1078
    Aihe