LUXPLUS millaisia kokemuksia?

Anonyymi

Ajattelin kokeilla tuota Luxplussaa,kosmetiikkaa edullisesti.Löysin paljon edullisia merkkituotteita.Jäsenmaksu on 9,95€ kk,ja toimitus ilmainen.Kertokaa
kokemuksia,kannattaakoo?Pääseekö jäsenyydestä niin helpolla kun luvataan?Kiitos.
-Minttu79-

15

16647

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tulee vähän myöhässä tämä vastaus, mutta itselläni ei ole ollut mitään ongelmia. Liityin jo 2016, kun aloitti toiminnan Suomessa ja olin pitkään jäsen, sitten pidin taukoa ja liityin uudestaan, nyt tämän vuoden helmikuussa lopetin jäsenyyden. Tässä ei ole ollut ongelmia, mitään veloituksia ei helpon, sivulla parin klikkauksen päässä olevan lopettamisen jälkeen ole tullut, paitsi tarjosivat kaksi ilmaiskuukautta, jotka mielihyvin käytin.

      Kaikki tilaukset ovat tulleet suht nopsaan ja hyvin pakattuna styroksipaloihin, tuotteet ovat aitoja ja pääsääntöisesti tuoreita. Joistain tarkistin valmistuskoodeista, että ovat ihan kuranttia. Kerran puuttui tilauksesta yksi tuote ja aspa hoiti sähköpostin välityksellä asian.

      Osittain taitavat myydä myös lopetettuja tuotteita ja näissä kannattaa olla huolellinen, päiväyksistä on vaikea mennä sanomaan. Itse olen ostanut enimmäkseen hiustenhoitotuotteita, lisäksi joitakin ihonhoitotuotteita, meikkejä ja hajuvesiä.

      Tilaamiseen jää helposti vähän koukkuun, tulee sellainen olo, että kun kerran olen maksanut jäsenyydestä, niin hyödynnetään se kunnolla. Tulee helpolla heräteostoksia, joita ei oikeasti tarvitsisi. Siihen konsepti varmasti perustuukin.

      Mutta siis, suosittelen kyllä :)

    • Anonyymi

      Asiakaspalautuksen lähetyskulut jäävät Luxplussalla asiakkaan maksettavaksi

    • Anonyymi

      Ei ilmoiteta selkeästi että sinun tulee olla jäsen saadaksesi muutamien eurojen alennuksen.

      Itse jäsenyys maksaa 10 euroa.

      Jäsenyys vain jatkuu ellei sitä tajua peruuttaa tililtä.

      Tilausvaiheessa kerrotaan jäsenyydestä, mutta ei ilmoiteta että sinusta tehdään täten jäsen kun tilaat tuotteen ja automaattiset 10 euron veloitukset alkavat kortiltasi.

      Kannattaa kiertää kaukaa. Tehty ilmoitus kuluttajaneuvontaan ja asiamiehelle. Kyseessä on kuluttajan johtamista harhaan, sillä kukaan ei tilaisi muutamien eurojen alennuksella tuotetta jos pelkkä jäsenyys on 10 euroa kuussa.

      • Anonyymi

        Kyllä nuo asiat mainitaan ihan selkeästi heti sivustolla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä nuo asiat mainitaan ihan selkeästi heti sivustolla.

        ei mainita. tuotteiden ja mainonnan seasta ei tuollaisia lue. sinne ei kande mennä. taistelen juuri itseäni ulos sieltä. ne ei tee sitä riittävän selväksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ei mainita. tuotteiden ja mainonnan seasta ei tuollaisia lue. sinne ei kande mennä. taistelen juuri itseäni ulos sieltä. ne ei tee sitä riittävän selväksi.

        Sama ei saa millään jäsenyyttä irti ja perivät irtisanomisaika maksun.


    • Anonyymi

      Tää on kans myöhässä, mut Luxplussalta ei kannata tilata! Kun sieltä tilaa nii saattaa ihan vahingossakin liittyä jäseneksi ja tajuaa sitten jossain vaiheessa että tililtä lähtee 9,95e/kk. Jäsenyyden voi kyllä peruuttaa, mutta se saattaa peruuttamisenkin jälkeenkin vielä viedä tililtä rahaa jopa kaksi kuukautta, jos uusi "jäsenyyskausi" on ehtinyt alkaa! Luxplus on huijaus, kannattaa varoa.

      • Anonyymi

        Näin on.


    • Anonyymi

      Tilasin itseruskettavaa voidetta. Sain paksua ruskeaa mönjää. Kokeilin vähän käteen.
      Ei ollut mitään ruskettavaa, mutta tosi oransinruskeaa voidetta.
      Ei kiitos, yritän palauttaa, en usko onnistuvan.
      En suosittele.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      älä kokeile...luxplus.. on ahne huijaripaikka...mä taistelen et pääsen pois. halluun tehdä KAIKILLE SELVÄKSI. ÄLKÄÄ VALITKO LUXPLUSSAA.

      • Anonyymi

        Sama! Ei pääse irti niin helposti vielä irtisanomismaksu!


    • Anonyymi

      niillehän pitää irtisanomisen jälkeen maksa vielä 3kk..ei oo oikein. sillai ei kohhdella ihmsiä. pois kaikki sieltä. tilatkaa muualta. luxplus huijaa..on ahneita.

    • Anonyymi

      Jäsenyyden irtisanominen vaatii hermoja, veloituksia tulee jatkuvalla syötöllä. Itse tein tilauksen klarnan kautta ja otin sinne yhteyttä he peruivat laskutuksen. Klarnan asiakaspalvelija oli sattumoisin itsekin ollut samassa koukussa ja yrittää saada luxplussan pois heidän listoiltaan. Luxplussan asiakaspalveluun ei saa yhteyttä, muka aina kaikki asiakaspalvelijat varattuja. Jos vielä lähettämäni sähköpostin jälkeen yrittävät kyniä rahaa, viel asian kuluttajasuojaan. Kusetusfirma

    • Anonyymi

      Niin on ei pääse irti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      23
      5913
    2. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      60
      2037
    3. Grilli lopettaa?

      Pitääkö huhu paikkaansa että grilli lopettaa lähiaikoina?
      Suomussalmi
      27
      1499
    4. Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa

      Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom
      Kotimaiset julkkisjuorut
      241
      1284
    5. Pitääkö luovuttaa?

      Sano nyt edes jotain 👾
      Ikävä
      74
      1145
    6. Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?

      Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️
      Ikävä
      69
      1138
    7. Mitä teet nainen

      Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,
      Ikävä
      53
      1117
    8. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      51
      1072
    9. Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha

      Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.
      Maailman menoa
      144
      1067
    10. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      58
      995
    Aihe