Katsellessani sekä omiani, että tuttavieni menneitä suhteita huomaan mielenkiintoisen asian. Suhteet ovat päättyneet kukin tavallaan mutta jos naista on "ahdistanut" on hän hommannut rakastajan jonka avulla suhde on saatu poikki.
Naisilla ei ole ollut kanttia sanoa ettei homma toimi saati, että olisi koitettu paikata tilanne. On ollut helpompaa kieroilla suhde poikki toisen avustuksella. Näin on loukattu miestä pahemman kerran.
Ei ole yllätys, että naiset ovat munattomia =) Mutta kuitenkin ihmetyttää moinen kieroilu.
Miksi näin?
Naisilla ei ole ollut kanttia sanoa ettei homma toimi saati, että olisi koitettu paikata tilanne. On ollut helpompaa kieroilla suhde poikki toisen avustuksella. Näin on loukattu miestä pahemman kerran.
Ei ole yllätys, että naiset ovat munattomia =) Mutta kuitenkin ihmetyttää moinen kieroilu.
Miksi näin?
Vastaukset 9
Vanhimmat
...tuota harrastavat. Munattomiako hekin?
Omasta lähipiiristäni tuota ovat harrastaneet vain naiset - poikkeuksetta.
Jos ukot sitä harrastavat niin munattomia ovat myös he.
No just joo. Onneksi miehet ei koskaan petä vaan kunnollisina (munallisina) partiopoikina hoitavat kunnialla suhteen läpi. Niinhän se taas menee.
Niin, kaikki tutkimukset ym kyselytkin sen todistaa, että miehet pettävät suhteessa useammin kuin naiset, joten tästä aiheesta on aika turha ruveta naisia moittimaan.
Voisitko laittaa linkin luotettavaan lähteeseen?
Tässä:
http://www.mtv3.fi/helmi/ihmissuhteita/ymmarramiesta.shtml/138147?Seksi
http://naiset.almamedia.fi/helmi/ihmissuhteita/suloeno.shtml/133328?Sulo_eno
Tossa pari. Seuraa julkaistuja parisuhteita ja asenteita kuvaavia tutkimuksia, ja ainahan se miesten pettämisprosentti on suurempi. Eiköhän se nyt kaikille ole jo itsestään selvyys.
Ja tuommosta paskaa naisille sitten syötetään. Vielä kaiken syövät mennen tullen. Omat kokemukseni ovat juuri päinvastaisia, sanokoot tuollaiset "tutkimukset" mitä tahansa.
Tuossakaan ei ollut viitettä tutkimuksen tehneeseen tahoon tai missä se on julkaistu. Voin myös kirjoittaa "artikkelin" jossa viitatan "tutkimukseen".
Johan jälkimmäisessä jutussakin sanottiin "Virallista tutkimustilastoa aiheesta kun on kovin vaikeaa saada.".
Herää nyt pahvi.
Herää itse naiivi!
Jos itse satut olemaan mies, joka ei käy vieraissa, niin onneksi olkoon: olet poikkeus enemmän kuin sääntö!
Miehille uskollisuus on vaikeampaa, sillä miehille seksi ja tunteet ovat kaksi eri asiaa. Naisille ne liittyvät toisiinsa. Tämän lisäksi naisille pettämisen määrite on matalampi kuin miehille. Miehistä vain seksi on pettämistä, naisista myös toisten tapailu, nettisuhteet ym ovat pettämistä.
Enkä herää...kele.
Itse olen nähnyt ympärilläni juuri päinvastaista kuin mitä väität. Ja tutkimustietoa asiasta ei siis, toisin kuin väitit, ole olemassa.
Tästä on turha vääntää peistä enempää, eri taustat -> eri mielipiteet. Itse asiassa mua huvittaa huomata minkälaiseen keskusteluun pääni lykäsin =)
anteeksi että puutun kinasteluunne, mutta itse en myöskään voi sanoa henkilökohtaisesti tuntevani yhtäkään miestä joka olisi pettänyt (olen kyllä kuullut että sellaisia on). pettäviä naisia tunnen ainakin pari, ja näistä tuttavistani varmaan 90% on kuitenkin miespuoleisia.
omakohtaiset kokemukseni ovat juuri päinvastaiset.