Ajatellaanpa että joku treenannut pändi soittaa paikkakunnan torilla, sitä varten pitää olla melumittaukset ja siitä huolimatta valittajia riittää.
Mutta sitten tämä taidelaji; Karaoke. Vedetään niin että tori raikuu, paskat soundit halvimmista mahdollisista vehkeistä ja laulajat rölisevät epävireessä, toiset enemmän toiset vähemmän. Siihen sitä ei puututa.
Ravintoloihin missä on karaokea, pitäisi vaatia äänieristetyt kopit, jotta muut asiakkaat saisivat keskustella asiansa suurinpiirtein rauhassa. Aivan kuin tupakoitsijoilla on.
Ja vastineeksi tähän ei riitä; Mene sinne missä ei lauleta karaokea!- Niin toki teenkin.
Hirveetä meteliä
Anonyymi
3
137
Vastaukset 3
Se on vähän se karaoken idea että lauletaan ja muut kuuntelevat. Ja juurikin hyvä idea että jos ei kiinnosta niin menee muualle.
- Anonyymi
Se on vähän sama idea kuin tupakan savussa. Melu on saastetta ja epävireinen laulu kehnoista laitteista se vasta saastetta onkin. Ei sitä monikaan halua kuunnella vaan työntyä laulamaan vaikka ei osaisikaan.
- Anonyymi
Mikä pakko on ängetä karaokebaariin? On niitä muitakin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 861373
- 721204
- 791071
- 95889
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois266869- 30800
- 49767
- 78708
- 55703
- 44632