Haluaisin vain kuulla, mitä sanoisit jos saisit tietää, että elämäni on yhtä helvettiä sinun takiasi. Sen takia ettet välitä, sen takia että vaikenet, sen takia että joudun elämään ilman sinua. M>N
Sen vain haluaisin kuulla
13
221
Vastaukset
- Anonyymi
Onhan tuo aikamoista ryyppäämistä ja sitten vituttaa koko ihminen, ei taida tehdä hyvää sulle millään tavoin.
- Anonyymi
Sanoisin, että olen pahoillani ja pyytäisin anteeksi, että satutin sinua. Minulla ei kuitenkaan ole ratkaisua tähän, sillä en voi enkä halua olla kanssasi. Puhuminen ja yhteydenpito ei muuta mitään, tiedätkin sen.
- Anonyymi
Puhuminen itse asiassa auttaa monia ihmisiä. Mutta minkäs teet jos jotkut ei puhu ja aitten on niitä jotka puhuu ummet ja lammet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puhuminen itse asiassa auttaa monia ihmisiä. Mutta minkäs teet jos jotkut ei puhu ja aitten on niitä jotka puhuu ummet ja lammet.
Auttaa toki voi, mutta tilannetta ja tapahtunutta ei puhumalla saa muutettua.
- Anonyymi
Aloittaja, oletko puhunut hänen kanssaan tunteista ja kaikesta muusta, miksi elämäsi on helvettiä? Oletko ottanut häneen yhteyttä?
- Anonyymi
Se, että lähdet syyttämään toista näin ei paranna mahdollisuuksiasi. Ota vastuu omista tekemisistäsi ja mieti sen jälkeen asioita uudelleen. Aloituksesi antaa toiselle sen vaikutelman, et toinen on tyytyväinen, et tilanne tuli näin julki, eikä kaipaa suhteesi muita toimenpiteitä? Näin ainakin itse ajattelisin, kylläkin miehenä. Tsemppiä sulle!
- Anonyymi
Ehkä sä olet jollain tavoin huomiota hakeva persoona ja tällä palstalla myös kerjäät huomiota. Jospa opettelisit arvostamaan ja rakastamaan itseäsi, niin sinusta varmaan välitettäisiin myös vähän eri tavalla ja sä itse osaisit välittää oikealla tavalla kaivatustasi, etkä vain odota, että sinusta välitetään.
- Anonyymi
Mikset ota minua sitten? Olen odottanut sua jo vuosia. Nyt on pallo sinulla.
- Anonyymi
Jos se pallo tänne vieri niin olen tehnyt voitavansa helpottaakseen yhteydenottoasi. Muuhun en enää kykene. Ennenpitkää olen toisessa sylissä kun asiat alkavat etenemään.
- Anonyymi
Voi murua, nuoret naiset dissannut.
- Anonyymi
Kertomallahan se selviäisi. Jos haluaa toisen mahdollisuuden, täytyy olla nöyrä. Sillä tavalla voi saada mahdollisuuden., jos sen ansaitsee.
- Anonyymi
Ihan hyvä ajatus paitsi että olisi nyt ollut edes se ensimmäinen mahdollisuus.
- Anonyymi
Niin makaa kuin petaa, sanoisin.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle263214Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122359Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.762252Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1051991Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761643Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥451489Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta221406Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001295- 1191159
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151116