kertokaa kuinka paljon ootte onnistunu laihtumaan south beachin aikana, missä ajassa ja mikä oli paino/pituussuhteenne dietin alussa? kiitos!
south beach
kiran
51474
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Joo, kertokaa meille aloittelijoille onks toiminu?missä ajassa ja kui paljo???
Katsokaa tuolta sonera plazan - ellit -tsemppiryhmät ja sieltä sbd
ja jos jaksatte lukea aiempien viikkojen keskesteluja, niin infoa löytyy tuohon kysymykseen.
Eli laihdutin 3viikkoa South Beachilla koska se nopeutti laihtumista eli taisin painaa 89kg pituus 184 aloittaessa ja sain kolmessa viikossa 8kg pois eikä tullut takaisin toimii hyvin mutta varsinkin ensimmäinen osuus vaatii pitkää pinnaa kun ruuat mitä saa syödä on niin outoja ja suurin osa ainakin kirjoittajan mielestä kaamean makuisia. Mutta liikunnan ja lihasten kannalta on ihanaa et saa syödä lihaa.
voit etsiä googlella tai altavistalla:
1.karpit.net keskusteluista reseptejä
2.south beach diet - hakusanana, löytyy tietoa ja englanninkielisiä reseptejä.
3.hakusanaksi alakarppi reseptimaailma.
Resepteissä kannattaa olla ainakin sbd:n I-vaiheessa(2 ekaa viikkoa) tarkka
joissakin noissa resepteissä on mm. porkkanaa, mitä olisi hyvä välttää sen 2 viikkoa, jos noudattaa oikein ruokavaliota.
Itse en ole kaivannut porkkanaa yhtään(nyt 10 päivä sbd..tä menossa),sille on paljon vastikkeitakin olemassa.
Minusta tässä ruokavaliossa on PALJONKIN vaihtoehtoja ruoassa, kun vähän jaksaa paneutua aiheeseen!!!
Moi!
Aloitin SBD:n toukokuussa -04. Pituutta minulla on 169 cm ja painoa oli tuolloin 77 kiloa ja nyt siis 57. Olen 37-vuotias nainen. Tavoitteeni on pysyvästi painaa ihan hiukan alle 60 kiloa eli noin 59.
Tämä sopii ainakin minulle loistavasti!
Lisää voit kysellä tuolla Soneran Ellien Tsemppikerhossa SBD-ryhmästä tai Kilot kuriin -palstalla tai www.karpit.net -keskusteluissa minua nimelläni huhuilemalla.
Rakkaudella, Vadelma