Rap on vähä-älyisten yökastelijoiden "musiikkia"

Anonyymi

Rappia kuntelevat älyllisesti heikkolahjaiset yökastelusta kärsivät teinit ja muut elämässään epäonnistuneet pellet, klassillista musiikkia älyköt ja sivistyneet.

2

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Anteeksi, mutta määritteleekö se, mitä musiikkia kuuntelet, persoonasi?

      Olet heikko kun tuomitset muita ainoastaan heidän musiikki makunsa takia. Suosittelen tulemaan ulos kuplastasi ja ajattelemaan vähän laajemmin.

      • Anonyymi

        Rap-musiikista en tiedä, mutta ainakin tämä Elastinen ja muutama muu on harvinaisen sivistymätön. En nyt avaa enempää, mutta...

        sellainen fiilis tulee, kun kävelet kaupungilla sivistyneiden ihmisten parissa, ja kohtaat jonkun, jolle kotona kunnioitusta ja sivistystä ei ole opetettu. Ensimmäinen kohta kunnioituksen läksystä kuuluu: live and let live. Älä kommentoi julkisesti ihmisiä tyyliin: ratkiruma, läski, läntä jne.
        Sillä osoittaa vain sivistymättömyytensä, eikä periytymättä tai opettamatta jäänyttä meistä kuori pois maine tai mammonakaan.

        Pointtini on, ettei mikään ulkoisesti tekemämme, kuten musiikki, korvaa tai paranna sitä sontaa, mitä sisältä olemme. Ihminen arvioidaan kuitenkin ihmisyytensä pohjalta. Tyylikkyys on muuta kuin merkkivaatteita ja ihmisen tausta näkyy juuri tässä sanattomassa kunnioituksessa ja käytöstapojen tyylikkyydessä. Nousukasmainen käytös on tyylitajua omaavien silmissä pahinta. Se, joka tietää arvonsa, voi itsensä alentaa. Nousukas sen sijaan ylentää itsensä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4418
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      152
      3271
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2544
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      54
      2526
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      110
      2245
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1893
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1671
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1626
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      169
      1540
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      36
      1265
    Aihe