Taidan olla vielä harrastelija kun ei henki lähtenyt.
Otin pullon viinaa ,10 vahvaa betasalpaajaa ja 10 pitkää nitroa,tuli uni,ei krapulaa vaan uusi jano.
Parempi konsti pitäisi löytyä,kuinka helkkarin paljon noin vahvoja pumppulääkkeitä täytyy ottaa vaiko juna,rata on houkuttelevan lähellä ja osaan aikataulut ulkoa.
Olen yrittänyt sovitella ja hakea apua eli en luista vastuustani mutta ulosotto ja kaksi tunnettua perintätoimistoa sekä sähkö-/viestintä operaattori jatkuvasti kimpussa järjestävät yhteyksien ja sähköjen katkaisuja eivätkä tule vastaan..ei ole mitään mieltä enää elää vaikka ruokaa olen vielä saanut sentään kauppojen poistoista.
Vakavat asianomistajan sairaudet eivät "iilimatoja" hetkauta kunhan ittellään palli perseen alla säilyy vaikka itse kolmasosia iältään asianomistajaan nähden.
Parempi resepti..junako ???
4
59
Vastaukset
- Anonyymi
Ota yhteyttä tuonne kirkon kotimaan apujuttuihin.
- Anonyymi
Voimia,ikävää luettavaa tuli vaan mieleen eräs juttu mikä lie ollut todellinen syy tähänkin tragediaan niistä tapahtumista on ollut paljon media juttuu tässä yksi :
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/oliko-tama-vihdin-poliisimurhaajan-viimeinen-viesti/6293312
Kirkko kuten edellä mainittiin pystyy rajallisesti varmaan auttamaan riippuen paikkakunnasta..tuntuu vaan välillä siltä että miksi on näin esim siinä että kantasuomalainen joutuu leipäjonoon.
Hei,
Hyvä, että kirjoitit tilanteestasi tänne! Toivottomalta tuntuvan elämäntilanteen pohtiminen yksin on raskasta.
On olemassa monenlaisia erilaisia auttavia tahoja, joihin voit halutessasi olla yhteydessä. Tässä muutamia vaihtoehtoja:
- Tukinetistä https://tukinet.net/ saa halutessaan tukihenkilön, jonka kanssa voi keskustella kahden kesken. Keskustelut ovat luottamuksellisia. Tukinetissä on myös monenlaisia keskusteluryhmiä ja chattejä, joista voi saada vertaistukea sekä ammattilaisten neuvoja. Tukinet on avoinna vuoden jokaisena päivänä kellon ympäri.
- Jos soittaminen tuntuu sopivimmalta tavalta hakea apua, niin valtakunnallinen kriisipuhelin päivystää numerossa 09 252 5010 arkisin klo 09.00-07.00 sekä viikonloppuisin ja arkipyhinä klo 15.00-07.00.
- Ympäri Suomea toimii myös kriisikeskuksia, joihin voi mennä keskustelemaan paikan päälle. Kaikkien kriisikeskusten yhteystiedot löytyvät mm. MIELI Suomen Milenterveys ry:n nettisivuilta https://mieli.fi/fi/tukea-ja-apua/kasvokkain/kriisikeskusverkosto
Kiireellisessä tilanteessa voi aina ottaa yhteyttä myös oman paikkakunnan psykiatriseen päivystykseen.
Voimia tilanteeseesi!
Ystävällisin terveisin
SOS-kriisikeskus/Kata- Anonyymi
Itse en aio kyllä millään lääkkeellä itsemurhaa yrittää. Kyllä se pitää tehdä niin, että aivot menevät varmasti tohjoksi. Kolme kaveriani on tappanut itsensä junan alle jättäytymällä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä12511112Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on15610314- 268030
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1836510Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.505582- 735051
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1464364Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai254236Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas684051Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1333604