Painkiller

Judas Priestin versio kuulostaa ihan hyvältä, mutta kyllä Death vetää biisin huomattavasti paremmin!!!
5571
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Rohkenen olla eri mieltä. Death on muuten ihan jees..aina vaan Chuckin kohtalo surkuttaa..... :/

Äänestä
  • Tottakai saat olla eri mieltä. Death on mahtavaa ja mitä olisikaan ollut tulossa, jos Chuck eläisi... sitähän emme voi koskaan saada tietää...

    Äänestä

En ole tiennytkään että Death tollaisenkin tehnyt, olen kyllä tietoinen bändistä mutta en ole heidän tuotantoonsa tutustunut, en edes tiennyt että ovat Painkiller coverin tehneet.

Aika erikoinen coveri täytyy kyllä sanoa, tässä on jotain outoa selittämätöntä viehätystä.

Äänestä

Tuohan oli lähes suora kopio biisistä. Ihan hyvin soitettu, mutta laulussa varsinkin häviää Halfordille. Jotenkin tuotanto muutenkin oli vähän nuhaisempi, mutta ihan ok kai tuo oli.

Äänestä

Death ei oo Judas Priest ja Painkilleriä ei muut voi soittaa oikealla "tavalla". Ei Deathin versiokaan paska ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


deathguy kirjoitti:

Judas Priestin versio kuulostaa ihan hyvältä, mutta kyllä Death vetää biisin huomattavasti paremmin!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu