iPod pitäisi päivittää, updater ilmoittaa että vaatii päivityksen, kuitenkin siinä valikossa saa valita vain palautuksen, ei ollenkaan päivitystä. Mikä mättää?
Päivitys
Nimismies
3417
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tätäkö koititi:
http://www.apple.com/support/downloads/
Software updatesta tuli, muttei se suostu päivittämään iPodia.
En pysy kärryillä. Mikä vika sinulla nyt oikein on? Vai hämmennyitkö siitä että Macin automaattipäivitys "vaati" iPod Updaterin asennusta mutta silti se iPod Updater ei antanut päivittää iPodiasi koska siinä on uusin päivitys (firmware) valmiina?
Jos sinulla on uusin iPodin päivitys iPodissa ja sinulla on uusin updater, se ei päivitä iPodiasi vaan ainoastaan pystyt valitsemaan palautuksen (jota tarvitaan vain jos iPod tahmaa/sekoaa). Eli kaikki on tavallaan ihan ok, eikä sitä tarvi sen enempää miettiä.
Jos sinulla on vanha updater, lataa se applen sivuista tai Macin automaattipäivityksestä. Siltikin voi olla mahdollita että sinulla on uusin päivitys (firmware) iPodissa jolloin updaterin päivityksestä ei ole sinulle juuri nyt hyötyä. Mutta jos joskus tulevaisuudessa käytät palautusta (jos se iPod sekoaa/tahmaa), se uudempi Updater tajuaa uuden iPod version päivityksen (firmware).