"Eno" on Marokosta kotoisin

Kauan kesti tämäkin tieto tulla julki.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006189533.html
72111
6Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 72

Vanhimmat

Onhan tuo jo rikollisen habituksesta havaittavissa, "ranskan kielisyys" ja nimikin siihen viittaa osaltaan! (Musumani).

5Äänestä
  • Ranskan kieli on niin hienoa puhuvathan katupojat myös ranskaa Pariisissa.
    Ihan upean hienoa!

    Äänestä

  • Tämä Ma rokko-muss limi tieto täytyy kertoa Pol pon vinkkipuhelimeen.
    Ja Ylen ja iltapas calehtien uutistoimitukseen.

    Äänestä

Onko tärkeäkin tieto?

Äänestä
  • On se tärkeä tieto, persujen kannatukselle, puoluetoimisto kiittää jokaisesta mamuraiskaajasta.

    5Äänestä

  • milllä perusteella se on kansalaisuuden täällä saanut ja elätetään

    Äänestä

  • On. Suunnilleen yhtä tärkeä kuin muukin tieto rikollisesta. Tietoa tarvitaan sitä varten että tekoja voidaan estää jo etukäteen. Esimerkiksi käyttämällä harkintaa maahan pääsemisessä, oleskelussa saati sitten kansalaisuuden saamisessa... Harkintaperuste voi olla mikä tahansa järkevä ja oikeudenmukainen, myös tilasto voi olla sellainen. Ei pankkiakaan vaadita pitämään holvia auki kaikille kiinnostuneille, vaan sitä vartioidaan ja valvotaan. Eikä siellä säilytetä edes lapsia.

    Äänestä

Murhainfossa on enemmän tietoa kui valtamediassa.

3Äänestä

EN-0 on eliö, josta ei tule käyttää ihmisen nimeä. Ei edes Mohammedia.

2Äänestä
  • Tiedä noista ihmisten nimistä…. Mutta Mohammed on kyllä ihan hyvä ja kuvaava nimi tuollaiselle.

    2Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tiedä noista ihmisten nimistä…. Mutta Mohammed on kyllä ihan hyvä ja kuvaava nimi tuollaiselle.

    eenokki noudattaa rohveettansa tapaa joolle annettiin 9 vuotias Aisha tyttö käyttöön

    Äänestä

saako miehen laittaman facebook kuvan vuodentakaa linkata tänne?

2Äänestä
  • Minkä niistä?
    Sillä on 13 facebook-linkkiäkin olemassa.

    3Äänestä

  • googlaa ylläoleva lisäten photos ja sielta kaikki kuvat kuvista toinen, sateenkaarikuva.

    jännää, linkkini oli 2,5 min näkyvissä

    2Äänestä

Ajatelkaa miltähän siitä sen tänne tuomasta ent.vaimosta ja lapsesta nyt tuntuu, niiden haastattelu varmaan nostaisi jonkun lehden levikkiä kummasti

3Äänestä
  • Ei nuo muslimien morsmaikut osaa hävetä tekosiaan.

    4Äänestä

Eno ei ole aina mukava sana. Kuten vaikka Eno la Gay.

4Äänestä
  • Mohammed "eno" ei ainakaan tuonut esille ettei olisi gay. Äijällä on sateenkaaria koko 13 profiilia sisältävä feisbookki täynnä.
    Uhreina on ollut luultavasti myös poikia, mutta vain tytöistä uutisoidaan.

    Äänestä

  • Enon lentokoneen nimi:

    "En Ole Gay"

    Enon veneen nimi:

    "Olen Gay"

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mohammed "eno" ei ainakaan tuonut esille ettei olisi gay. Äijällä on sateenkaaria koko 13 profiilia sisältävä feisbookki täynnä.
    Uhreina on ollut luultavasti myös poikia, mutta vain tytöistä uutisoidaan.

    Ai sekin vielä?
    No sittenhän ne on suurin osa noista nykysistä kansanedustajista, ja varmaan ihan kaikki ministerit, ollu samalla sateenkaarimarssilla kiltin Eno-setän kanssa? :)

    Äänestä

Ettei sittennii egyttistä kottoisin?
Siellännii on palamupuita!
😁😁😁

Äänestä

Aluksi sai sen kuvitelman,että olisi jokin kanttis- eno kun kuvakin siitä oli julkaistu ja vaikutti melkoisen valkeanaamaiselta siinä. Voi, voi, kun ei ollutkaan. Romahti minunkin unelmani. Arvaatte varmaan mihin?

1Äänestä
  • Noh?
    Tollai afrokikkara ja ruskeet silmät ei kyl tuo ainakaan allekirjottaneen mieleen aivan ensimmäiseks kovinkaan supisuomalaista Enoa!? :/

    1Äänestä

Kuvia pystyy nykyisen muokkaamaan melkein millaisiksi itse haluaa. Tiedoksi vaan. Tai kyllähän tämän kaikki tietävä. Vanhainkodin mummotkin.

1Äänestä

kepulainen eno asuu nuorisosäätiön kämpässä

1Äänestä

Taas kerran saatu nauttia täällä suomalaisen naisen tuomasta matkamuistosta!

3Äänestä

Miten voi olla mahdollista tämä vanhaa "romanimummoa" ulkoiselta olemukseltaan muistuttava "marokon kauhu nro 2." on voinut olla nuorten tyttöjen (miksi pojat sivuutettu uutisoinnissa?) kanssa tekemisessä?

Kyllä tämä on kohtuutonta miten paljon nämä muukalaisperäiset Suomeen losimaan päässeet eri kansallisuutta edustavat voivat olla jatkuvasti kansaamme ja elämänmenoamme haittaavia tekijöitä!?
Tämäkin marokkolainen siis - kuten Turun mielipuolinen puukottaja toissavuonna ovat olleet jatkuvasti negatiivisessa uutisoinnissa esillä koko valtakunnan alueella!

Miksei heistä millään irtoa jotain maan ja kansan edunmukaista kerrottavaa tai tekoja joista he itse ja muut voisivat olla tyytyväisiä!?
Miksi näitä maasta jo karkoitettuja YHÄ JA JATKUVASTI on maassa hyysättävänä?
Poliiseilla on pokkaa ja valtuuksia tappaa ja pahoinpidellä suomalaisia mitä erilaisemmissa mutta aika vaarattomissa olosuhteissa!
Jos joku esiintyy julkisella paikalla vaikka vesipyssyn tai kalaveitsen kanssa joku onneton "suvakki" hälyttää poliisit paikalle!
Mutta annas olla kun nämä Ka-Ko Urpon ja Kepun ja nyt Sdp:n Rinteen ihmisoikeuksien nauttijat pääsevät riehumaan ei juuri mitään tapahtu ja oikeus vapauttaa nämä "näyttelijät" ja teeskentelijät vapauteen ilman AMPUMISTA JA LAMAUTTIMILLA OSOITtELUA!

3Äänestä
  • Ihme kun kommenttisi on näkyvissä, mutta totta joka sana ja näin ne asiat ovat tässäkin maassa nykyään, ikävä kyllä.

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ihme kun kommenttisi on näkyvissä, mutta totta joka sana ja näin ne asiat ovat tässäkin maassa nykyään, ikävä kyllä.

    No kyllä niin, mutta kun kommentissa on kaikki totta!
    'Sensuuri-automaatti' tai henkilö on oppinut ilm. tapani ilmoittaa ja kertoa asiat ei trollaten ja 'skiittiä' kirjoittaen vaan kun kritiikin kanssa on myös perusteluja joita kaivataan kaikkiin kannanottoihin!

    1Äänestä

  • Näistä ei ole mitään vaaraa toitotettiin jatkuvasti silloin tulo tsunamin aikana kansalle. Ainakaan ennustajan hommat kannattaa heidän unohtaa.

    Äänestä

Mohammed El Fatimia kutsutaan lehdissä tuttavallisesti "enoksi"?
Minkä ihmeen takia?

Yritetäänkö antaa kuvaa, että kyseessä oli suomalainen tekijä?

2Äänestä
  • Tietty, alusta asti annettiin tarkoituksella juuri sellainen kuva. Ja lähes kaikki luulivatkin mohammedia suomalaiseksi, kunnes taas kerran media jäi kiinni valheesta ja johdattelusta.

    Pitäisi toimittelijoidenkin tietää, että valheella on lyhyet jäljet ja totuus voittaa AINA.

    2Äänestä

Marakon kauhein Romanimummo. Tukka näyttää olevan ainakin mummolla vielä melkoisen tummaa.

1Äänestä

Eno onkin mummo!

1Äänestä

Eno tuli Marokosta ja otettiin lämpimästi vastaan Helsingin Kalliossa.
Siellä Eno musisoi ja kansa kuunteli; ukot, akat ja pikkutytöt.
Ei paljon porvarit ja persut häirinneet pres.Halosen kotikaduilla. Oli niin turvallinen ja kansainvälinen olo.

1Äänestä
  • Voi voi tuli Kallion suvakkikuplaan nyt varmasti reikä. Tai eipäs tullutkaan. Kupla on semmoista itsekorjautuvaa laatua, että se kestää kyllä kaiken terrorismin, murhat ja lastenraiskailut mitä maassa tapahtuu.

    Äänestä

Eno on toista maata.

Äänestä

Ransun Rikueno.

Äänestä

Mitähän ne suvakit tästä sanoo? Yleensä, että kyllä suomalaiset enemmän ja sitä rataa.
Itä-Euroopassa ei ole tätä ongelmaa, kun miehet sanoo STOP, näille Afrikan muusikoille.

Äänestä
  • No sanottaisko vaikka että teidän seminatsien kiihottumista asian ympärillä on hiukan vaivaannuttavaa seurata. Eikö jatkuva erektio ole kivulias?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No sanottaisko vaikka että teidän seminatsien kiihottumista asian ympärillä on hiukan vaivaannuttavaa seurata. Eikö jatkuva erektio ole kivulias?

    Aa, ensimmäinen rekkalesbo suvakki ilmoittautui mukaan tuomaan Kallion sanomaa keskuuteemme :D:D

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No sanottaisko vaikka että teidän seminatsien kiihottumista asian ympärillä on hiukan vaivaannuttavaa seurata. Eikö jatkuva erektio ole kivulias?

    Ei suinkaan?
    Me on varoteltu jo toistakytä vuotta et näinhän tässä tulee käymään, joten kyl ne kikkelihievahtamiset asian tiimoilta on jääny jo aikaa sitten menneisyyteen! Vaikka ymmärrän toki että suo suvakkina transsukupuolisuus kiinnostaa, ja tahtoisit kovin tietää et miltä se tuntuu kun pippeli täyttyy verestä. Mut: Noukänduu, sori.

    Hämmästyttää lähinnä se, ettette te vajaaälyset vielä reilun vuosikymmenten raiskailujen jäljiltä ole niistä milläänsännekään!? :/ Aivovamma?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No sanottaisko vaikka että teidän seminatsien kiihottumista asian ympärillä on hiukan vaivaannuttavaa seurata. Eikö jatkuva erektio ole kivulias?

    Sinä sen tunnut tietävän.

    Äänestä

joku sano että eno oli entinen Nobinan linja-autonkuljettaja

Äänestä

Jotenkin sopisi demariksi.

1Äänestä
  • Tai vihreäksi, myös he kannattavat lasten raiskaamista demarien lisäksi.

    Äänestä

Kyllähän sen kuvasta näki. Arvioni ennen tietoa oli, että eno syntynyt pohjoisessa Afrikassa. Pääsee pitkäksi aikaa täysihoitoon, jonka suomalaiset maksaa. Mitähän ex-vaimo ajattelee, on varmaan järkyttynyt. Ei muuta kuin jaksamista hänelle.

Äänestä

Vietti kuulemma usein aikaansa lähistön ”metsäbaarissa” muiden kaljaveikkojen kanssa. Kovin perussuomalaista menoa.

Äänestä
  • Juu!
    Selkee tapaus! Noi puistokemistit (joista sä tällä kertaa ihan pelkästä hajusta ilmeisesti tunnistit ne persuiks? Vai kävitkö tekees oikeen katugallupin et ketä ne äänestää? :) ) on ihan satavarmasti opettanu Eno-pololle lapsirakastelun salat, ja pakottanu sen noihin toistuviin penturaiskauksiin!

    Saakelin spuget!

    Ps: Kannattaisko sun taas pitää palaveri paykiatris kanssa? Alkaa taas vähän lähtee lapasesta.

    Äänestä

Pedareita tulee maaahan ja hallitus vinkuu niitä vaan lisää.

1Äänestä

Itse näin enon ominaisuudessa olen hyvin loukkaantunut tällaisen inhottavan rikoksen yhteydessä eno-nimityksen käyttämisestä. Tulen jättämään tutkintapyynnön siitä, onko kaikkien todellisten enojen kunniaa loukattu.

Äänestä
  • Valemedian pitää vääntämällä vääntää tekijää aina kantasuomalaiseksi, ja keinoina yritetään käyttää alemmas ja alemmas vajoavaa pohjanoteerausta millä nimikkeillä ulkomaalaisrikollisia yritetään uutisoida siten että "lukija" erehdytetään pitämään ulkomaantulija -rikoksentekijää aina suomalaisena.

    Äänestä

Eno on hiustyylin, rodun, sekä seksuaalisen suuntauksen perusteella Vihreiden edustaja.

1Äänestä
  • Tai vasemmistoliiton.

    1Äänestä

  • Enossa on kaikki ominaisuudet joita vasemmisto ihailee. Miettikää nyt, mamuhomopedofiiliraiskari!

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Enossa on kaikki ominaisuudet joita vasemmisto ihailee. Miettikää nyt, mamuhomopedofiiliraiskari!

    Minä sanoisin mies on Anni Sinnemäen mieleen ja ehkä jos ei jopa entinen suojatti-sulhokin?
    Annikin aloitti jo varsin nuorena (16-v.a äidiksi) jakamisen aatteen ja keksi runotyttönä viimein Vihreän aatteen!
    Sillä linjalla on sitten jatkanut mm. näissä kysymyksissä mitä nämä joukot suuremmassa määrin edustavat!

    Äänestä

Laitoin ketjuun kuvan marokkolaisista muslimeista jotka leikkasivat tanskalaiselta ja norjalaiselta naiselta päät irti elävältään. Toisessa kuvassa oli naisten päät vierekkäin. Mikä vittu siinä on että tuokin komnetti piti poistaa.

Muslimiterroristitko tätä sivustoa valvovat?

Äänestä
  • Tosi "kivoja" tuollaiset "rikastuttajat"
    Rikastavat ainakin noilla hirmu teoillaan.
    Ei taida olla ihan yksittäis tapauksia nuo tuollaiset..
    Ja eräs suomalainen tyttö poltettiin elävältä kun ei halunnut jatkaa seurustelua erään rikastuttaja pojan kanssa että "tosi kiva" oli hän.

    Äänestä

Suomessa seksuaalirikolliset salataan vaikka ovat suomalaisia , eritoten ulkomaalaiset salataan , sillä viha voi nousta kaikkia maahanmuuttajia kohtaan.

Äänestä

Jaa et taas marokkolai? Mikähä siin onki et nää kaikista rikkaimmat rikastuttajat tuppaa aina olemaanki just marokosta? Koska eka tää Turun Bunaaniki ollut?

Ja asiasta aasinsiltaan: Minkäs helvetin syyn takia marokkolaisille edes myönnetään turvapaikkoja!? Eihän siel o sodittu vuosikausiin!?

Äänestä

SDP Bussi Kuskin lemmikki samoin presitentti ehdokas t .haataisen. Sydän ystävä ,sekin asuu lajasalossa monikulttuuri keskuksessa eikä siellä maahanmuutajista ole ollut t.haataisen mukaan koskaa ongelmia .kun pitää silmät ja korvat kiinni.

Äänestä
  • Jännä ettei o viel kuulunu et oliskohan toi Enoki saanu ton Demujen (nyt jo surullisenkuuluisan?) Risto Reipas-mitalin? :)

    Tytti Tuppurahäntä! Olisko?

    Äänestä

Tytöt tykkää tosi jännästä. Ei jää mitään syytä lohduttaa toisiamme.

Äänestä

EN-O vain yritti rikastaa suomalaista perimää. Sehän on hyvä asia eräiden puolueiden ja monikulttuuristajien mielestä. Tosin aika huonoa perimää yritti: omat ja kohteiden lähtökohdat eivät häävejä olleet vai oliko kyseessä kasvatuksen ja yhteiskuntaan sopeutumattomuuden tulos.

Äänestä

'pienenä eno minut aina raiskasi, jos en antanut seinään paiskasi'
Onko raptori ennustanut tulevaa?

Äänestä
  • Kauankohan "eno" on "puuhastellut"
    Tuli myös heti mieleen tuo kyseinen biisi.
    Melkoinen ennustus kyllä..

    Äänestä

Ainoa hyvä juttu mitä marokosta on Suomeen tullut on klementiinit.

Äänestä
  • No näimpä! :D

    Äänestä

Myös Turun terrori-puukotuksen tekijä oli marokosta. Vihervasemmistoa kiinnostaa ainoastaan kulttuurin rikastuminen, rinne, haavisto, andersson, ohisalo, tawja ... jne taputtavat toisiaan olalle ja skoolaavat shamppanjaa, kun niin eno kuin Turun terroristi-puukottajakin, lukuisine kulttuurinlähettiläsystävineen jättävät pysyvän jäljen niin monen suomalaisen elämään.

Itselleen ovat tosin veronmaksajain varoilla järjestäneet niin suojatun elämän, ettei vain itse joudu rikastuksen uhriksi..

Äänestä
  • Niimpä eli onhan tätä "rikastusta" olemassa myös Laajasalon marokkolaisen jälkeen, koska oli aviossa ja lapsi tämän miehen kanssa!
    Toisaalta ns. "kunnollisempaa" ei haitallista rikastusta edustaa myös marokkolaisen isän tytär nykyinen ja vielä KD:n puheenjohtaja kristitty henkilö.
    Onhan heitä jo olemassa ja rikastus jatkuu kansalaisissa...

    Meitä on moneksi, myös Marokossa ja muissa muslimimaissa!

    Äänestä

Suomi olis aika rauhallinen ja turvallinen maa jos olis rajavalvonta ja maahan jäämisestä päätettäis reilusti. Tule töihin ja tee työtä tai häivy. Rikoksita aina ulos. Ainoo miinus vois olla että kataiset-liikaset-rehnit-stubbit ei pääsis pyrkyröimään maailmalla. Sekin vaan niille ittelleen. Suomalaisille parasta ja varmasti halvinta olis lähettää ne yhteisillä rahoille sinne mihin haluavat. Pelkällä menolipulla

Äänestä

eenokki maarokkoon takaisin se on oikeusvaltio

Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kauan kesti tämäkin tieto tulla julki.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006189533.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu