Onko kotokonsteja päästä silmäpusseista eroon? Silmänympärysvoiteita en haluaisi alkaa käyttämään vielä 18- vuotiaana... Pussit on tullut ihan kuukauden aikana, enkä tietääkseni ole muuttanut elämäntapojani hiljattain. 5.v seurustelusuhde meni poikki, mut tuskin tää siitäkään johtuu. Mistä tää johtuu? Harmitaa kun ennen olin raikkaan ja elinvoimaisen näköinen nuori ja nyt väsynyt ja eläneennäköinen.
Auttakaa kärsivää
Auttakaa kärsivää
Vastaukset 3
Vanhimmat
käytetyt tee pussit..muttei mitään maustetta teeta vaan jotain tavallista..english tee köy hyvin...tai miks ei vihreäki..
Niin hassulta kuin kuulostaa, niin osta apteekista reseptivapaata peräpumkamavoidetta ja levittele silmäpusseeille. Vanha huippumallien kikka, olen kokeillut, kyllä se toimii! Löysin tän vinkin joskus jostain naistenlehdestä ja kokeilin.
18-vuotiaana voi ihan hyvin alkaa käyttämään silmänympärysvoidetta, katsot vaan että ei oo mikään ryppyvoide vaan ihan vaan kosteuttava. Body Shopin silmänympärysgeeli on hyvä turvotuksen poistaja ja sopii myös nuorelle.
Oikein kylmä vesipesu tai vaikka kylmät lusikat vähäksi aikaa silmille. Kaikki kylmä poistaa turvotusta.