Vintage kelloon hihna

Anonyymi

Ostelin ensimmäiset vintagekellot /8kpl/ ja yhteistä niille oli että kaikkiin oli laitettu uudet mutta leluilta vaikuttavat rannekkeet.
Minkälainen ranneke esim. tällaiseen pyöreätauluiseen akryylilasiseen kelloon oikeasti kuuluu?

4

201

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nahkahihna, solki samaa sävyä, kuin kellon runko. Nahan väreinä ruskean eri sävyt, musta tai punertavan ruskea, tikattu tai tikkaamaton, sileäpintainen tai murrettu. Niin, ja nahkahihna ei ole nykyäänkään mikään erityinen luxustuote. Hinnat lähtee noin 15:sta eurosta ylöspän, yleisimmillään 20-30 ekee.

      • Anonyymi

        Kävin ostelemassa ruskeita hihnoja Kultajousesta ja otin kalliimmasta päästä kun olivat hyvässä tarjouksessa ja siksi halpoja nekin. Myyjä vaihtoi hihnat mikä onkin hyvä kun näytti olevan ihan erikoistyökalu jolla jousitappi irtoaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kävin ostelemassa ruskeita hihnoja Kultajousesta ja otin kalliimmasta päästä kun olivat hyvässä tarjouksessa ja siksi halpoja nekin. Myyjä vaihtoi hihnat mikä onkin hyvä kun näytti olevan ihan erikoistyökalu jolla jousitappi irtoaa.

        Voit sinä hihnan itsekin vaihtaa. Ota vaikka ruokaveitsi ja kiilaa se sakaran ja hihnan väliin, nahka joustaa hieman, saat näkyviin jousinastan urapään, siihen painat terän tai ohuen reunan ja sitten vedät nastan pään sakarakolosta pois ja käännät hieman sivuun, jottei se naksahda takaisin koloonsa.


    • Anonyymi

      Huutonetistä ei kannata uusia rannekkeita tilata. Tilasin itse kaksi, metallisen ja nahkaisen. Ne ovat täyttä krääsää.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      124
      4867
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      190
      4540
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      119
      1980
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1731
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      34
      1501
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      8
      1292
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      378
      1235
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      81
      1171
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1065
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      1008
    Aihe