Jos laihdutan, pieneneekö mun peppu ja reidet viimeisenä? Eli lähtevätkö kilot aluksi muualta kropasta? Niissähän se rasva ilmeisesti sitkeimmässä on..
En haluaisi menettää loppujakin rintojani laihdutuksen myötä..
Entäs kun on laihtunut esim. 10 kiloa ja vaikutukset näkyvät (ehkä) jo pepussakin, onko iho silti sellaista "löllöä", ellei ole samalla harrastanut jotain kiinteyttävää liikuntaa?
Vastatkaa, jos teillä on kokemusta.. Kiitos:)
En haluaisi menettää loppujakin rintojani laihdutuksen myötä..
Entäs kun on laihtunut esim. 10 kiloa ja vaikutukset näkyvät (ehkä) jo pepussakin, onko iho silti sellaista "löllöä", ellei ole samalla harrastanut jotain kiinteyttävää liikuntaa?
Vastatkaa, jos teillä on kokemusta.. Kiitos:)
Vastaukset 5
Vanhimmat
Niin olen käsittänyt, että vaikka rasva palaa tasaisesti kehossa niin monet valittavat että vasta lopuksi lähtee alakropasta. Mutta kannattaa vaikka pyöräillä yms alakroppaan painottuvia treenejä ja kyllä kiinteytystäkin kannattaa varmaan harrastaa jos paljon laihduttaa,pysyy ihokin kimmoisana - niin kannattaa myös huolehtia ihosta rasvata ja kuoria välillä - tekee hyvää ja iho tuntuu ihanalle.
Itsekin laihdutan, 15 kiloa pitäisi saada pois ja kyllä itselläkin kävi mielessä, että kun ei ole nuo rinnat kovinkaan isot niin jääköhän sinne mitään kun laihtuu, mutta sehän selviää sitten... ;) kyllä ne varmaan vähän pienenevät, mutta tuskin katoavat - eipä tarvitse isorintaisten tavoin kärsiä hartiatms kivuista.
Tsemppiä sinulle.
Muista että rinnat eivät ole se eka asia mitä me miehet katsomme ;)
Ja mistäköhän sinäkin olet saanut päähäsi, että rintojen kokoa miesten takia pohditaan? Tai laihdutusta ylipäätään! Pidä kommenttisi!
Voisin yhtyä edelliseen kommenttiin. Sillä, mitä sinä katsot, ei ole merkitystä tuon taivaallista laihdutuksen kanssa.
Milloin menee jakeluun se, että laihdutuspäätöksen tulee lähteä itsestä?! Ei siihen miesten katsominen ja katsomattomuus juurikaan vaikuta. Yksi motivaatio voi olla se, että näyttää ehkä miesten mielestä kauniimmalta, mutta ennenkaikkea se, että ITSE on tyytyväinen.
Sitten teidän kyllä kannattaa unohtaa tuo laihduttaminen!