hei hei diesel henkilöautot

Anonyymi

8

175

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Nonnii ja menetetyt disukka verot maksaa tietysti toyo ääliöt akkulaveteissaan😭


    • Anonyymi

      Minä ostin uuden dieselin! Kulkee 1100 km tankillisella. Dieselveron kanssa vuosivero on pienempi kuin wanhan auton. Samankokoisia ovat muuten. Vanha (12v) kulutti bensaa melkein kaksinkertaisen määrän kuin tämä uusi dieseliä. Hiilidioksidipäästöt laskivat siis melkein puoleen. Tankkaan Venäjällä, niin dieseli on halvempaa siellä kuin Suomessa polttoöljy!

    • Anonyymi

      Volkkarin päästöhuijausdieseleistä on tullut uusi myyntihitti USA:ssa! Maahantuojan korjattua huijausohjelman autoista, ne myydöön nyt alennuksella posi. Ohjelmiston korjauksen jälkeenkin dieseli kuluttaa puolta vähemmän kuin USAssa ennen niin suositut bensa-autot. https://tekniikanmaailma.fi/volkswagenin-huijaus-dieseleista-on-tullut-yllatyshitti-usassa/?shared=1000788-1b322152-500 . Itsekin vaihdoin dieseliin, en tosin volkkariin, vaan ooppeliin. Kuluttaa alle 4 litraa/100 km, kun entinen bensakone (saman kokoinen) vei vuodenajasta ja ajoista riippuien 6-8 l/100 km . Vuosiverokin on pienempi, koska pakokaasuja tulee vähemmän, vaikka siinä on se diesel lisämaksu.

    • Anonyymi

      Laita googlehaku

      ryhmäkanne TDI VW

      suomikin mukaan niin saa vanhoista vielä tuhansia e

    • Anonyymi

      Kyllä dieselhåmåja taas närästää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      172
      1869
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      154
      1340
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      221
      985
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      897
    5. 56
      820
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      765
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      63
      757
    8. 90
      737
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      200
      677
    10. Martinan alamäki jatkuu

      Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      636
    Aihe